Rozhledna Maják na Přítlucké hoře

Rozhledna, Lednicko - Valtický areál
Aktualizace 8. července 2012:

Přítlucká hora - nová rozhledna (10.8.2012)
Přítlucká hora - nová rozhledna (10.8.2012)
lupa

Přítlucká hora (292 m) se výrazně zvedá z rovin jižní Moravy mezi obcemi Zaječí, Přítluky a Rakvice. Jedná se o táhlý bezlesý hřeben západovýchdodní orientace s výraznou vyvýšeninou hlavního vrcholu. Téměř celý hřeben je posázen vinicemi, v několika místech na severních svazích jsou zde i sady či lada. Z dílčích částí vrcholu a hřebene se již v minulosti naskýtal jedinečný rozhled po okolní krajině. Proto s příchodem budování rozhleden byla i zde snaha postavit na Přítlucké hoře vyhlídkový objekt s možností kruhového panoramatického rozhledu po celém Podpálaví. Definitivní rozhodnutí padlo koncem roku 2009, kdy se ony tři obce v podhůří - Přítluky, Zaječí a Rakvice dohodly na vybudování rozhledny.

Slavnostní otevření rozhledny 5.7.2012
Slavnostní otevření rozhledny 5.7.2012
lupa

Rozhledna byla postavena v jarních měsících roku 2012 a slavnostně předána veřejnosti 5. července 2012. Její celková výška je 26,5 m a má dva vyhlídkové ochozy. Horní vyhlídkový ochoz je pak ve výši 22 m nad zemí a vystoupá se na něho po 108 schodech. Tak jako většina současných rozhledem má dřevěnou konstrukci a točité kovové schodiště. Rozhledna je celoročně volně přístupná. U rozhledny se nachází dřevěný odpočinkový přístřešek a sociální zařízení. Vedle je umístěna informační tabule popisující zdejší obce se svými službami a zajímavosti v jejich okolí.

Přístřešek a informační tabule u rozhledny
Přístřešek a informační tabule u rozhledny
lupa

K rozhledně byly přivedeny z okolních obcí i značené turistické trasy. Z Rakvic a Zaječí sem vede zelená značka a z Přítluk (odkud je k rozhledně nejkratší výstup) pak je to žlutá značka. Kolem rozhledny prochází i Velkopavlovická vinařská stezka a cyklotrasa č. 5066. Odbočkou ze silnice vedoucí z Přítkuk na Zaječí lze odbočit na panelovou cestu, po níž se dá vyjet až téměř pod rozhlednu, kde je upraveno menší parkoviště a dřevěný přístřešek.

Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.88 Pavlovské vrchy a dolní Podyjí/B5, GOL 1:25 000 Hustopečsko

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.
Další informace

Hodnocení:
1466. místo
Poloha:
280 metrů nad mořem
Bylo zde:
12 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zaječí
(vzdálenost od místa: 2.94 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Rozhledna Maják na Přítlucké hoře

27.06.2012 14:44

A. Pálka

Chybí mi v textu odkaz na maják , který byl na tomto místě postavený pro potřebu letecké dopravy za I. republiky (kovová konstrukce s nekrytou plošinou na vrcholu cca 25 metrů vysokou). Zajišťoval trasu Praha - Bratislava.

21.10.2014 11:43
Skvělé místo pro výlet na kole :)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace