Rozcestí U sedmi dubů nad Adamovem

Rozcestí, Moravský kras a okolí
1-Rozcestník U sedmi dubů
1-Rozcestník U sedmi dubů
lupa

Významné rozcestí v lesích (foto 4 – 6) nad Adamovem. Ukazatelů směrů je tady hodně (foto 1 – 3), ale bohužel působí docela chaos. Brát úplně vážně se dají pouze u červené trasy. U modré a zelené platí přesně pouze ty bez znaku EU (modrý obdélníček), ty se znakem sice ukazují na možnosti tvořit okruh, ale s využitím (a neuvedením) tras jiné barvy. Takže kam se odsud dostaneme:

Červenou značkou je značen krátký, asi 3,5 km dlouhý okruh z Adamova přes Sedm dubů k Památníku lesníků ( foto 7), Slučí studánce (foto 8 a 9) zpět do Adamova (foto 10 a 11).

Modrá značka je spojka lesem (foto 12) tzv. Schattovou cestou s několika výhledy kolem jeskyní nad Švýcárnou (foto 13 – 15) na žlutou značku Na Újezdě.

2-Rozcestník U sedmi dubů
2-Rozcestník U sedmi dubů
lupa

Zelená značka sem přichází z Blanska a Adamova (foto 16) a pokračuje k Alexandrově rozhledně (foto 17 a 18) a do Babic nad Svitavou. Modrou a zelenou značku propojuje od Alexandrovy rozhledny ještě spojka značená žlutě, díky které se uzavírá na ukazatelích vyznačený 4,5 km dlouhý okruh (viz http://www.turistika.cz/trasy/okoli-adamova-maly-lesni-okruh ). Kromě toho místem prochází trasa http://www.turistika.cz/turisticke-trasy/detail/okoli-adamova-1-alexandrova-rozhledna-a-josefovske-udoli .Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
393 metrů nad mořem
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Adamov
(vzdálenost od místa: 0.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Rozcestí U sedmi dubů nad Adamovem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace