Rovečné

Vesnice, Českomoravská Vrchovina
Pohled na Rovečné
Pohled na Rovečné
lupa

První písemné zprávy o obci jsou z roku 1335, kdy patřila člence doubravnického kláštera Jeruši z Aušperka, která ji klášteru věnovala. Nachází se na úpatí masívu Horní les. Dominantou obce je barokní kostel sv. Martina. Před ním stojí památná Rovečínská lípa. Nad náměstím je i další výrazný kostel, který si posatvila v roce 1793 evangelická obec. Rovečné je centrem mikroregionu Hornolesko, obcí a osad ležících po obvodu Horního lesa.

Pohled na Rovečné
Pohled na Rovečné
lupa

Do obce přichází dálková červeně značená cesta z Letovic, která sem vede přes Křetín a Olešnici. Odtud pokračuje k rozhledně, stojící na nejvyšším bodě zdejšího kraje - Horním lese (774 m). Tento úsek je turistiky nejvíce navštěvován, neboť Rovečné je nejčastějším výchozím místem na rozhlednu. Dále zde pak začíná žlutá spojka, vedoucí do Malého Tresného na zelenou značku. Hlavní směrovník je na náměstí u autobusové zastávky. Je zde i parkoviště a občerstvení v místním hostinci.

Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.50 Svitavsko/E1 a GOL 1:25 000 OlešnickoDalší informace

Hodnocení:
4540. místo
Poloha:
568 metrů nad mořem
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřice nad Pernštejnem
(vzdálenost od místa: 10.76 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Rovečné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace