Pula (Pola)

Město, Chorvatsko
Pula se ve starověku jmenovala Polensium. Ze všech istrijských měst si zachovala nejvíc starořímských památek. V tom je na Istrii jedinečná.

Jsem v Pule
Jsem v Pule
lupa

Dnes je Pula také důležitým přístavem, končí zde železniční trať ze Slovinska, autobusem můžou turisté, pokud nemají vlastní dopravní prostředek, pokračovat k letoviskům na plážích za městem.

Starořímské město zničili Ostrogóti, pak zde byla byzantská říše, ve 14. století tato místa ovládli Benátčané.

V dobách rakousko-uherských byla Pula hlavním námořním centrem. Po 1. světové válce patřila Itálii, v další válce Německu, poté se stala součástí Jugoslávie, dnes Chorvatska.

Aréna v dáli
Aréna v dáli
lupa

Nejvýznamnější památkou je Aréna (viz článek) a jiné památky z římských dob: Augustův chrám, Sergiův oblouk, Herkulova brána, Dvojitá brána, zbytky hradeb, dům s římskou mozaikou (Viz články). Místa nejsou od sebe daleko.

Pro ty, kteří mají víc času, je možnost návštěvy některého muzea: Archeologické, Historické, Istrijské.

Z kostelů bych jmenovala především Katedrálu (článek), dále byzantský kostel Panny Marie Nádherné, gotický kostel sv. Františka, pravoslavný kostel sv. Mikuláše.

Příjemné jsou procházky uličkami, parky a podél moře.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Pula (Pola)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace