Oslavany - muzeum hornictví a energetiky

Muzeum, Brno a okolí
Oslavany - zámek
Oslavany - zámek
lupa

Muzeum má několik částí: v hornické je nejprve expozice geologie a mineralogie (minerály a uhlí na Rosicko-oslavansku), vývoj hornického řemesla, ukazuje přehled dolů v revíru, jeho rozmach a útlum, metody těžby a práce horníků, jejich nářadí a pracovní pomůcky, důlní záchranná služba a její vybavení. Samostatná je expozice makety důlní chodby srubáním ve skutečné velikosti.

V energetice pak historie Oslavanské elektrárny, funkční velín elektrárny ze 40. let minulého století, historická expozice vývoje lampových radiopřijímačů, gramofonů, a dalších elektrospotřebičů.

Expozice se nachází v přízemí východního křídla oslavanského zámku a částečně i v jeho prvním patře.

V přízemí západního křídla zámku byl v nedávné době zbudován i malokapacitní pivovar, který se zaměřuje na výrobu piva podle starých receptur. Pivo má velice dobrý i když nezvyklý říz a chuť. Čepuje se přímo na zámku ve stylové Restauraci, která zde byla vybudována společně s pivovarem.

Turistická mapa KČT 1:50 000 č.83 Okolí Brna-IvančickoDalší informace

Hodnocení:
3644. místo
Poloha:
270 metrů nad mořem
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Oslavany
(vzdálenost od místa: 1.14 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Oslavany - muzeum hornictví a energetiky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace