Novi Vinodolski

Městečko, Chorvatsko
Novi Vinodolski

Charakteristika

lupa

Malebné Městečko s celkovým počtem obyvatel asi 3800. Živí se zde rybolovem, pěstováním vinné révy a především cestovním ruchem. Nádherné a čisté moře s pobřežní promenádou, turistickými zařízeními a s Velkým počtem turistických ubytoven. Uvidíte zde domy s okenicemi, velmi těsné uličky s občasnými fíkovými stromy. V centru nechybí hlavní třída plná kaváren, cukráren a suvenýrů. Samotné Staré Město je poměrně Malé. Okolo něj však vyrostl komplex apartmánů, Hotelů a bungalovů takže působí poměrně rozložitě. Město dlouhou tradici cestovního ruchu a bohatou kulturní historii.

Moře a pláže

lupa

Vodní hladina je v klidná a hladká jako sklo a nebo se mírně zvlní. Moře je velmi průzračné, viditelnost pod hladinou 8-10 metrů možná i více. Pobřeží je tvořeno skalisky a do vody jsou udělány vlezy pomocí žebříků nebo je to celé vybetonováno. Podél pobřeží vede turistická trasa tak že si můžete vybrat typ pláže podle svého. Doporučuji do vody obuv, protože dno bývá často poseto pichlavými ježky.
Pod hladinou je poměrně živo. Je tu cca 10 druhů ryb, s kterými se běžně potkáváte. Od úplně Malých až po pěkné kusy. Pod vodou je poměrně hodně Velkých skalisek, jakých si podvodních útesů, které doslova kvetou sasankami a ježky. Pokud se pozorně podíváte, naleznete i hvězdice, mořské okurky, různé druhy škeblí, atd. Jinak moře je vcelku mělké, cca 10 metrů od břehu je 6 metrů Hluboké a pak už jde na většině míst pozvolna. Největší hloubka mezi Krkem a pevninou by měla být asi 60 metrů, takže žádné hlubiny.

Sport

lupa

Je zde k dispozici jachting, potápění, vodní lyžování, windsurfing a jiné sporty v moři i na moři, míčové hry, cyklistika je velice rozsáhlá – Stezky se od sebe liší barevným značením podle obtížnosti:

  1. Zelená - lehká
  2. Modrá - střední
  3. Černá - těžká
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
35 metrů nad mořem
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Novi Vinodolski

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace