Mosty u Jablunkova

Vesnice, Moravskoslezské Beskydy
lupa

Mosty u Jablunkova leží jižně od města Jablunkov. Na západ od obce se zvedají Moravskoslezské Beskydy a na východní straně Jablunkovské mezihoří. Mosty jsou celoročním rekreačním střediskem. Najdeme tady penziony, hotely a horské chaty. Jako dopravu můžeme použít i železnici. Nedaleko obce můžeme navštívit tak zvaný Jablunkovský průsmyk, který odděluje Moravskoslezské a Slovenské Beskydy. V blízkosti Mostů u Jablunkova je hraniční přechod Svrčinovec se Slovenskou republikou. V letním období využijeme řadu turistických značených tras, které jsou určeny pro pěší i pro cyklisty. Vyrazit můžeme přes Studeniční (717 m.n.n.m.) na Gírovou do nadmořské výšky 839 metrů. Trasa přes Skalku ( 931 m.n.m.) a přes Velký Polom (1067 m.n.m.), na Bílý kříž asi 900 metrů nad mořem by neměla uniknout naší pozornosti. V obci můžeme využít i značené cyklistické trasy. Vyjet můžeme přes Studeniční do Jablunkova v délce 11 kilometrů. Značený je také cyklistický okruh z Mostů přes Skalku a Tetřev zpět do Mostů v délce také 11 kilometrů. V zimním období využijí značené turistické cesty především lyžaři na běžkách. Pro sjezdové lyžaře je v obci sportovní areál, který má dva vleky. Mosty u Jablunkova jsou známé svou kulturní tradicí. Na území obce působí dva pěvecké soubory a soubor lidových tanců.

Histrorie

lupa

První zmínka o obci je z roku 1573. Byla tady vystavěna řada mostů a můstků, a tak vznikl název Mosty u Jablunkova. Dominantou obce je klasicistní kostel svaté Hedviky z konce 18. století. Z 19. století jsou v obci dochovány roubené chalupy i se svými hospodářskými budovami.

Statistické údaje

lupa

Název obce: Mosty u Jablunkova
Počet obyvatel: 3975
Rozloha: 33 km2
Adresa: Obecní úřad Mosty u Jablunkova , 739 98 Mosty u Jablunkova 800
Statutární orgán - Starosta: Ing. Milan Procházka
Telefon: 558 337 911
Fax: 558 337 910
E-mail: obec@mostyujablunkova.cz
Oficiální internetové stránky nejsou uváděné
Obec s rozšířenou působností: Jablunkov
Obec s pověřeným obecním úřadem: JablunkovDalší informace

Hodnocení:
1819. místo
Poloha:
500 metrů nad mořem
Bylo zde:
19 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mosty u Jablunkova
(vzdálenost od místa: 0.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Mosty u Jablunkova

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace