Mikulov - kostel sv. Šebestiána

Kostel, Lednicko - Valtický areál
Kostel sv. Šebestiána
Kostel sv. Šebestiána
lupa

Nachází se nad městem na vrcholu vápencového bradla Svatý kopeček a vytváří nejvýraznější dominantu města. Je zároveň významným poutním místem. Byl postaven za vlády kardiála Františka Ditrichštejna v roce 1623. Dnešní podoba je výsledkem raně barokní přestavby v 70. letech 17. století. V nedávné době prošel nákladnou rekonstrukcí včetně opravy fasády. Vedle stojí samostatná zvonice pocházející z doby výstavby kostela. Komplex doplňuje v zadní šásti hřebene kaple Božího hrobu z 2. třetiny 19. století. Ke kostelu sv. Šebestiána vede celkem 14 kapliček Křížové cesty zbudované ve 2. čtvrtině 17. století. Od zvonice je jedinečný pohled na město a od kostela pak široký rozled na jih do Rakouska. Vrcholem kopce kolem kostela prochází modře značená turistická cesta, která sem směřuje z jedné strany od mikulovského náměstí a z druhé pak od Mariánského mlýna. Od Turoldu sem pak směřuje i žlutá značka po níž sem vede Svatojakubská cesta.

Kostel a zvonice jsou přístupny během měsíců července, srpna a poloviny září, v sobotu od 10 do 16 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin.

GPS: 48°48'23.160"N, 16°38'45.827"E (vchod)

Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.88 Pavlovské vrchy a dolní Podyjí/B3, GOL 1:25 000 Zahrada EvropyDalší informace

Hodnocení:
1322. místo
Poloha:
365 metrů nad mořem
Bylo zde:
14 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulov na Moravě
(vzdálenost od místa: 1.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Mikulov - kostel sv. Šebestiána

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace