Malenovice

Vesnice, Moravskoslezské Beskydy
lupa

Malenovice jsou horská obec, která leží pod nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd pod Lysou horou. Obec najdeme na východ od Frýdlantu nad Ostravicí. Je vyhledávaným celoročním rekreačním střediskem. V Malenovicích najdeme horské hotely, penziony a horské chaty. V okolí obce jsou rozprostřeny chatové osady. Odpočinek najdeme v řadě rekreačních středisek. V letních měsících využijeme zdejší koupaliště. Malenovice jsou výchozím bodem pro návštěvu Beskyd, zejména Lysé hory. V obci je řada značených turistických tras, které využijí nejen pěší turisté, ale i vyznavači jízdy na horských kolech. Trasy vedou na Lysou horu do nadmořské výšky 1328 metrů nebo také na Tanečnici, která je vysoká 820 metrů nad mořem. V zimním období je obec vyhledávaným střediskem pro sjezdové lyžaře, ale i pro běžkaře. V blízkosti obce na svazích hory Staškov, která má 753 metrů nad mořem najdeme šest vleků a sjezdovky s různým stupněm obtížnosti. Na své si tu přijde jak zdatný lyžař tak i začátečník. Také lyžaři na běžkách si tady mohou najít tratě podle své zdatnosti.

Historie

lupa

První zmínka o obci je z roku 1610, kdy byla založena obec Malinov. Dominantou obce je barokní jezuitský poutní kostel svatého Ignáce z roku 1673, který najdeme na vrchu Borová. V 18. a 19. století se v okolí obce těžila železná ruda s obsahem rudy 25 - 30%, která se vozila do hutí v Bašce. Nejdelší štola měla cca 400 metrů a těžilo se v hloubce až 30 m.

Statistické údaje

lupa

Název obce: Malenovice
Počet obyvatel: 376
Rozloha: 13 km2
Adresa: Obecní úřad Malenovice , 739 11 Malenovice 85
Statutární orgán - Starosta: Ing. Jiří Zahrádka
Telefon: 558 677 877
Fax: 558 678 533
E-mail: ou@obec-malenovice.cz
Oficiální internetové stránky nejsou uváděné
Obec s rozšířenou působností: Frýdlant nad Ostravicí
Obec s pověřeným obecním úřadem: Frýdlant nad OstravicíDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
460 metrů nad mořem
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Frýdlant nad Ostravicí zastávka
(vzdálenost od místa: 2.4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Malenovice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace