Lichnov

Vesnice, Poodří - Moravská brána
Lichnov: Pohled na vesnici ze směru od Štramberku
Lichnov: Pohled na vesnici ze směru od Štramberku
lupa

Lichnov leží severozápadním směrem od města Frenštát pod Radhoštěm. Severozápadním směrem od obce se rozkládají města Štramberk a Kopřivnice. Obec se nachází v oblasti přírodního parku Podbeskydí. Obcí protéká Lichnovský potok, který nedaleko ústí do řeky Lubiny. Obec obklopují lesnaté stráně kopců. K obci patří chatové osady a samoty, které se nacházejí v blízkosti obce roztroušené na kopcích a v lesích. Nejvýše položeným místem nad obcí je severním směrem Červený kámen ( 690 m.n.m.). Na severním smvahu tohoto kopce jsou vybudovány sjezdové tratě s lyžařskými vleky. Vrcholky kopců zvedající se severním směrem od Lichnova jsou protkány řadou značených cyklistických tras na které se napojíme vydáme-li se z obce po žluté značce severním směrem do lesního porostu. Kromě žluté turistické značky prochází obcí také červená turistická trasa. Vydáme-li se severním směrem po žluté značce dojdeme do Jeníkova sedla a odtud dále půjdeme kolem Raškovy skály ke a dojdeme ke zřícenině hradu Šostýn. Budeme-li stále pokračovt po žluté severozápadním směrem dojdeme do města Kopřivnice. Jihovýchodním směrem z Lichnova dojdeme po žluté značce k akvaparku ve Frenštátě. Červená turistická trasa prochází jižní částí obce a vydáme-li se po ní jihovýchodním směrem dojdeme kolem sjezdového areálu do Frenštátu pod Radhoštěm. Severozápadním směrem se po červené vydáme úbočím vrcholku Červený kámen do městečka Štramberk.

Historie

Okolí: Okolí rozcestníku, pohled směrem do vesnice
Okolí: Okolí rozcestníku, pohled směrem do vesnice
lupa

Vznik obce je datován na konec 13. století a obce patřila pod správu šostýnského panství. První dochovaná písemná zmínka o obci pochází z roku 1539. V obci byl postaven mlýn a kromě zemědělství tu bylo několik drobných řemeslníků a to kovář, pekař či řezník. Obec byla součástí kopřivnického panství. V 17. století byl v obci postaven dřevěný Kostel svatého Petra a Pavla a kolem něj byl založen hřbitov. V letech 1786 až 1794 byl vystavěn zděný kostel. Do kostela byly přestěhovány oltáře z původního dřevěného kostela. Do dnešní doby se dochoval původní hlavní oltář, který je chráněnou kulturní památkou. V roce 1881 byla ke kostelu přistavěna věž. Nedaleká budova fary pochází z roku 1800. V místech kde stával dřevěný kostel byl postaven kamenný kříž, který je věnován obětem epidemie cholery, která postihla obec v roce 1866. Na území obce je pomník padlým pocházející z roku 1937. Další chráněnou památkou v obci je sloup panny Marie, který tu byl již před rokem 1771. Před budovou obecního úřadu se nachází bludný kámen, který ukrývá schránku s listinami o historii obce.

Statistické údaje

Kostel: Barokní kostel sv. Petra a Pavla v obci
Kostel: Barokní kostel sv. Petra a Pavla v obci
lupa

Název obce: Lichnov
Počet obyvatel: 1320
Rozloha: 12 km2
Adresa: Obecní úřad Lichnov , 742 75 Lichnov 90
Statutární orgán - Starosta: MUDr. Josef Šimíček
Telefon: 556 855 017
Fax: 556 840 424
E-mail: obecniurad@tkrlichnov.cz
Oficiální internetové stránky nejsou uváděné
Obec s rozšířenou působností: Frenštát pod Radhoštěm
Obec s pověřeným obecním úřadem: Frenštát pod Radhoštěm

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Lichnov u Frenštátu pod RadhoštěmDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
360 metrů nad mořem
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ženklava
(vzdálenost od místa: 2.85 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Lichnov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace