Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně, Poodří - Moravská brána
HISTORIE :

Lázeňský dům Bečva
Lázeňský dům Bečva
lupa

Základ k lázním položil tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí, který nechal roku 1553 vybudovat kamennou nádrž ke koupání, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny minerální vody. V roce 1711 byla na levém břehu řeky Bečvy postavena první lázeňská budova v místě dnešního lázeňského sanatoria Bečva. Ve třicátých letech 20. století byly vědecky prokázány léčebné účinky zdejší unikátní minerální vody pro léčení srdečně-cévních onemocnění a začalo období velkého rozmachu lázní.

SOUČASTNOST:

Lázeňský dům Slovenka
Lázeňský dům Slovenka
lupa

Lázně Teplice nad Bečvou TZ 763 představují v České republice špičkové zařízení, které se specializuje na moderní rehabilitaci klientů s počínajícími srdečně-cévními potížemi s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod a klientů po kardiochirurgických a invazivních výkonech.

Lázeňský dům Milena
Lázeňský dům Milena
lupa

Můžet lázně navštívit i jako formou nedělního výletu. Procházka v Okolí Bečvy je kouzelná a za pěkného počasí lze se i ochladit v řece. Nebo se jen tak posadit na kolonádu a dát si teplý lázeňský oplatek nebo v kavárně dobrou kávu se zákuskem. Kdo bude chtít trochu aktivity může navštívit minigolfové hřiště nebo si zahrát tenis. Dají se taky navštívit Zbrašovské aragonitové jeskyně TZ 132 (viz samostatný článek ) nebo Hranická propast TZ 1275 - nejhlubší česká, ale i středoevropská propast, jejiž suchá část do níž lze nahlédnout má hloubku 69,5 m. V zatopené části je měřením z roku 1995 potvrzena hloubka 205 m. A co by to byly za lázně, kdyby tu nebyly minerální prameny z kterých se můžete libovolně napít.

Takže přeji příjemně prožitý víkend nebo wellnes pobyt.Další informace

Hodnocení:
1193. místo
Poloha:
295 metrů nad mořem
WWW:
Bylo zde:
22 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice nad Bečvou
(vzdálenost od místa: 0.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Lázně Teplice nad Bečvou

dotaz
22.05.2013 19:43

Svatopluk Petrák, Luční 13, Šumperk

Jsem po srdeční operaci ve FN Olomouc. Sdělili mi že se mám 27.5.2013 hlásit u Vás k nástupu. Po prostudování dokladů jsem nenašel žádné bližší informace,

kde, v kolik hodin, u koho, pavolon atd.

Děkuji za případnou odpověď

Sv Petrák,

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace