Klášter Milevsko

Klášter, Středočeská pahorkatina
lupa

Premonstrátský klášter Milevsko je místo s tisíciletou sakrální tradicí a jedinečnou atmosférou. Byl prohlášen za národní kulturní památku, je nejstarší a nejrozsáhlejší klášter jižních Čech. Archeologické výzkumy zde odhalily středověkou stavební huť, v níž se vyráběly dlaždice se vzory, které nemají v křesťanském umění Evropy obdoby. Klášter Milevsko nabízí pro návštěvníky dva prohlídkové okruhy. Klášter si můžeme prohlédnout s průvodcem, každá prohlídka trvá přibližně 45 minut.

První prohlídkový okruh

lupa

Cesta sakrálními stavbami milevského kláštera je současně procházkou dějinami architektury. Představuje románskou baziliku Navštívení Panny Marie a rajský dvůr původního kláštera, gotickou opatskou kapli, hřbitovní kostel sv. Jiljí s románskou zvonicí a překrásnou gotickou klenbou „milevského typu“. Končí na druhém nádvoří s nově opravenými budovami rene­san­čního zámečku a barokní lesní správy, v níž dnes sídlí Milevské muzeum.

Druhý prohlídkový okruh

Druhý prohlídkový okruh je nahlédnutím do dějin a současnosti řádu premonstrátů u nás i ve světě. Přibližuje každodenní život řádových bratří.

lupa

Seznamuje též s Kosmovým pokračovatelem, prvním milevským opatem Jarlochem, a dalšími významnými osobnostmi řádu premonstrátů. V barokní prelatuře navštívíme historické interiéry klášterní lesní správy, pokoje pana opata a kapli s oltářem Čtrnácti svatých pomocníků. V Latinské škole si můžeme prohlédnout expozici barokní knihovny se vzácnými tisky a kopie středověkých dlaždic s unikátními vzory. Prohlídka končí na prvním nádvoří, pod slunečními hodinami na budově dnešního konventu.

Více informací o prohlídkách naleznete na našich stránkách http://www.klastermilevsko.cz/prohlidkyDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Milevsko
(vzdálenost od místa: 1.19 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Klášter Milevsko

Prohlídky kláštera
04.07.2008 10:50

Zdeněk
květen,červen,září:
pátek - 14:00 a 16:00 hod.
sobota - 10:00,12:00,14:00,16:00 hod.
neděle - 11:00,14:00,16:00 hod.
červenec a srpen
pondělí až pátek - 10:00,12:00,14:00,16:00 hod.
sobota a neděle - viz květen,červen,září
Prohlídky kláštera AKTUALIZACE
23.10.2014 13:40

Petra
Možnost komentovaných prohlídek kláštera s průvodcem. Otvírací doba NOVĚ: květen, červen a září: pá 14:00 - 16:00, so 10:00 - 16:00, ne 11:00 - 16:00; červenec a srpen: po - ne: 10:00 - 16:30. Mimo otvírací dobu kdykoliv po domluvě na mailu prohlidy@milevskoklaster.cz Každý červenec a srpen výstavy obrazů, fotografií...V klášterním obchůdku možnost zakoupení pohlednic, turistických známek, vizitek..., ale také různých klášterních produktů a kvalitní čokolády. V areálu kláštera je též muzeum Milevska, nově na druhém nádvoří kláštera.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace