Hrušky

Vesnice, Slovácko
Hrušky jsou větší vinařskou obcí s 1400 obyvateli a najdeme ji severozápadním směrem od města Břeclavi a v blízkosti hranice s Rakouskem. Kolem severního okraje obce prochází silnice spojující města Břeclav a Hodonín a jižní částí obce vede železniční trať na trase Břeclav - Hodonín - Otrokovice. V okolí obce jsou vrtné věže na těžbu ropy a zemního plynu a jižním směrem od obce jsou podzemní zásobníky plynu a sběrné středisko ropy. Obcí protéká říčka Svodnice a od jihozápadního okraje obce se rozprostírají vinice. V okrajových částech vinic jsou vinné sklepy. U jižního a západního okraje Hrušek jsou malé Rybníčky. Obcí prochází cyklostezka nesoucí název Podluží.

Historie

První písemná zmínka o obci je z roku 1368 a byla součástí majetku týneckého panství. V 15. století bylo týnecké panství připojeno k břeclavskému panství a tím se obec Hrušky stává součástí břeclavského panství. V roce 1638 se majitelem břeclavského panství stávají Lichtenštejnové. Dominantou obce je kostel svatého Bartoloměje s novogotickými prvky pocházející z roku 1861. V obci najdeme také několik soch a to sochu svatého Josefa, svatého Jana Nepomuckého, svatého Michala a socha Nejsvětější Trojice. Kromě soch je v obci několik křížů pocházejících z 19. století.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • HruškyDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
175 metrů nad mořem
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hrušky zastávka
(vzdálenost od místa: 0.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Hrušky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace