Galerie Z Ruky v Křížovicích

Muzeum, Brno a okolí
lupa

Uprostřed nádherné krajiny v kopcích nad Doubravníkem leží malá vesnička Křížovice, část zmíněného městyse, která je známá asi především zdejší půvabnou uměleckou Galerií Z Ruky.

Výstavní prostory se nacházejí ve staré stodole, přičemž ve spodní části se konají různé autorské výstavy, zatímco v patře jsou vystavena díla autorů kmenových.

Jedná se o umění moderní a současné, které je zde možno i zakoupit, ať už jde o obrazy a sochy či skleněné nebo keramické objekty, ale i šperky a módní doplňky.

V zahradě galerie, která vytváří jakýsi malý amfiteátr, se v létě konají i koncerty a hudebně-literární večery. Galerie nabízí návštěvníkům i drobné občerstvení.

Otevřeno je v současné době od května do poloviny srpna, v květnu o víkendech od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin, od června i ve čtvrtek a v pátek od 13 do 18.

lupa

V minulých letech se v galerii uskutečnila spousta výstav nejrůznějších pozoruhodných tvůrců, např. Bohumíra Matala (2011), Dalibora Chatrného (2009), Miroslava Štolfy (1995, 2006), Vladimíra Preclíka (2004), Zdeny Höhmové (1994, 2002), Miroslava Netíka (2001), Vladimíra Komárka (1999) a několikrát také Zdeňka Macháčka (* 1925), který v Křížovicích žije a pracuje již od roku 1971 a v galerii má také stálou expozici svých sochařských děl.

lupa

Macháček vychází ve své tvorbě především z vysočinské krajiny a pocitů, které v něm probouzí. Je autorem jak monumentálních, tak i drobnějších zahradních realizací, jeho práce jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách nejen u nás, ale i v zahraničí. Je manželem zdejší galeristky Stanislavy Macháčkové.

Aktuální informace naleznete samozřejmě na webových Stránkách galerie…Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Doubravník
(vzdálenost od místa: 1.65 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Galerie Z Ruky v Křížovicích

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace