Brno - Pavilon Anthropos

Muzeum, Brno a okolí
Brno - pavilon Anthropos
Brno - pavilon Anthropos
lupa

Pavilon Anthropos je svým rozsahem unikátní expozice, věnovaná vzniku a vývoji člověka a rozvoji jeho kultury. Byla založena prof. Karlem Absolonem v roce 1928. Po válce byla expozice na čas uzavřena, ale na přelomu 50. a 60. let byla obnovena prof. Janem Jelínkem v nové muzejní budově v pisáreckém parku. V letech 2003-06 prošel objekt rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Jejím výsledkem jsou nové stálé expozice instalované ve třech patrech o celkové ploše 2000 m2. Jsou rozčleněny do sedmi základních celků.

lupa

Anthropos je otevřen celoročně denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. V přízemí budovy vedle pokladny je dobře vybavené občerstvení. K objektu vede zeleně značená turistická cesta, která začíná na Zastávce tramvaje č. 1 na bývalé konečné v Pisárkách. Po ní je to sem necelý kilometr. Kolem objektu prochází i dálková cyklotrasa č. 1 Praha - Brno.

Více napoví obrazová příloha.

Turistická mapa KČT 1:50 000 č.85 Okolí Brna-Svratecko

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.
Další informace

Hodnocení:
1028. místo
Poloha:
220 metrů nad mořem
Bylo zde:
12 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 3.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Brno - Pavilon Anthropos

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace