Brno - nová dominanta Jižního centra

Dům, budova, Brno a okolí
Pohled na Spielberk Office Centrum s dominantou Spielberk Tower B
Pohled na Spielberk Office Centrum s dominantou Spielberk Tower B
lupa

Jižně od historického centra na nábřeží řeky Svratky vyrostla v moravské metropoli další významná výšková budova. Je součástí obchodně obytného komplexu zvaného Spielberk Office Centrum. Nový mrakodrap pod názvem Spielberk Tower B je 85 m vysoký, má dvacet nadzemních podlaží a nabízí sedmnáct tisích čtverečních metrů kancelářských prostor. Ve třech podzemních úrovních je připraveno na pět set parkovacích stání a místa pro skladové a technické zázemí. Svou výškou se tak stává nejvyšší budovou nejenom v Brně, ale i na celé Moravě. O svůj primát tak přišla 74 m vysoká budova Fakulty strojního inženýrství VUT, která byla nejvyšším brněnským objektem plných 28 let. Primát nejvyšší stavby Brna však této budově má vytržet pouze jeden rok.

Výstavba AZ Tower Heršpická
Výstavba AZ Tower Heršpická
lupa

Na duben příštího roku totiž plánují investoři jen o půl kilometru dále na Pražákově ulici dokončit stavbu 111 m vysokého mrakodrapu pod názvem AZ Tower, který v současné době už vyrostl na úroveň čtrnáctého podlaží. Ten by se pak měl stát dokonce nejvyšší budovou v republice. Ve třiceti podlažích by měly najít své místo obchody, kanceláře a v nejvyšších patrech i luxusní byty. A aby to nebylo všechno, vedle Tower B vyrůstá nová třiapadesátimetrová budova Tower A, která by měla sloužit jako hotel. V plánu je již výstavba dalších dvou dvaadevadesáti metrových mrakodrapů v blízkém Auparku. A ani to by neměla být konečná. Brněnský magistrát loni zadal studii, která má prověřit možnou výstavbu dalších výškových budov v této oblasti. Postupně by zde měl vzniknout tzv. brněnský Manhattan.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Brno - areál Holandské uliceDalší informace

Hodnocení:
4213. místo
Poloha:
200 metrů nad mořem
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Brno - nová dominanta Jižního centra

07.01.2013 15:53

Miroslav Šlampa

Smile

 Jen tak dál, je to krásná moderní architektůra.Smile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace