Zima v Braniborsku: Kam vyrazit, když ne na běžky?

Články, Německo
(c) TMB Fotoarchiv
(c) TMB Fotoarchiv
lupa

Zimní období v Braniborsku nemusí být nuda, ani když zrovna není dostatek sněhu na zimní radovánky či běžky. Máme pro vás pár tipů, co se dá v zimě podniknout ve spolkové zemi, která obklopuje hlavní město Německa.

Pro energii do termálek

(c) Resort Mark Brandenburg
(c) Resort Mark Brandenburg
lupa

Znáte ten pocit, když si dopřejete pár hodin ve wellness a cítíte se, jako byste právě přijeli z několikadenní dovolené? Přesně to na vás čeká také v Braniborsku, kde je wellness center a termálních lázní celá řada. Mezi nejoblíbenější se řadí SaarowTherme ve vyhlášeném lázeňském středisku Bad Saarow na břehu jezera Scharmützelsee. Zdejší hosté také rádi zavítají do sousedního Wendisch Rietz, kde se nachází další velký rezort se saunovou vesničkou a lázeňskými procedurami. A to je jen zlomek z toho, co spolková země nabízí. Na výběr je mnoho dalších míst, přičemž každé se specializuje na jinou oblast zdraví.

Za kulturou do Postupimi

(c) Museum Barberini
(c) Museum Barberini
lupa

V Postupimi, hlavním městě spolkové země Braniborsko, kam lze pohodlně dojet také příměstským vlakem z Berlína, lze kromě obvyklých památek jako zámek Sanssouci (památka UNESCO) už teď v zimě navštívit čerstvě otevřené muzeum Barberini. Nachází se na náměstí Alter Markt a z dálky upoutá krásně zrenovovanou fasádou stejnojmenného zámku. Uvnitř je pak k vidění umělecká sbírka mecenáše a zakladatele koncernu SAP Hasso Plattnera. V současné době zde probíhají dvě výstavy – jedna se soustředí na slavné impresionisty v čele s Monetem a Renoirem, druhá je pak věnována „klasikům moderny“ včetně Emila Nolde či Maxe Liebermanna. Návštěva muzea se tak jistě vyplatí po celý rok, nejen během zimy.

Na čerstvý vzduch do zasněžené krajiny

Ačkoli je braniborská krajina téměř rovinatá, zkrátka tu nepřijdou ani ti, kdo milují pohyb na čerstvém vzduchu a nehledí při tom moc na teploměr. Stačí jen nazout pořádné boty a vyrazit, třeba na trasu okolo 66 jezer okolo Berlína. Ten mohou dobrodruzi obejít ve 20 etapách klidně celý kolem dokola. Méně odvážní zvolí metodu přibližování dopravními prostředky – výchozí i cílové body všech dvaceti etap navazují na městskou hromadnou dopravu. Kdo by rád zkombinoval pobyt přírodě s trochou toho umění, může se vydat na takzvanou „Mezinádorní stezku umění“ v oblasti Fläming, která byla pro letošní rok oceněna značkou kvality Německého klubu turistů.

Tipy na zimu v Braniborsku

Lázně a wellness v Braniborsku http://www.reiseland-brandenburg.de/themen/wellness-kur/thermen.html?no_cache=1

Stezka okolo jezer http://www.reiseland-brandenburg.de/themen/wandern/66-seen-wanderweg

Další tipy na dovolenou a výlety v Německu hledejte na www.germany.travel.

Diskuse ke článku Zima v Braniborsku: Kam vyrazit, když ne na běžky?

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace