Švýcarský den v Třeboni

Články, Svět
lupa

Švýcarský den v Třeboni se koná v rámci akce Švýcarské jaro, která se uskuteční z iniciativy Švýcarského velvyslanectví v Praze v březnu 2013 a bude se konat celkem ve 14 městech České republiky. Celý program je velmi pestrý a bohatý. Více najdete na www.svycarskejaro.cz. Třeboň, která má partnerské město Interlaken v oblasti Jungfrau, se do akce aktivně zapojila a v sobotu 16.3. od 10:00 do 15:00 se přímo v centru města na Masarykově náměstí bude konat Švýcarský den. Bohatý program Vám nabídne výstavu fotografií a historických plakátů z partnerského regionu, ale i filmy a ochutnávku gastronomie. Po celou dobu konání si budete moci se zkušenými instruktory vyzkoušet i Nordic Walking a nechat se namasírovat profesionálním masérem. Čeká na Vás ale i vědomostní soutěž a na 10 výherců pak věcné ceny . Výherci postoupí do finále soutěže, kde je hlavní výhrou zájezd do Švýcarska.

lupa

Tour Nordic Walking Vám nabídne hned tři trasy, na kterých si budete moci natrénovat aktivitu, která je vhodná pro každý věk a všechna roční období. K dispozici Vám budou profesionální trenéři i masér s produkty Pesrkindol. Hůlky Vám budou na místě zdarma zapůjčeny. Akce bude probíhat od 10:00 do 15:00. Start bude na Masarykově náměstí. Výstava fotografií partnerské švýcarské oblasti přináší fotografie zimní i letní přírody. Výstava bude nainstalována přímo na náměstí a bude možné si ji prohlédnout po celý den.

lupa

Od 11:00 proběhne v Loutkovém divadle přednáška a následná beseda na téma, jak cestovat po Švýcarsku a co nabízí turistům okolí Vašeho partnerského města Interlaken – region Jungfrau. Jedná se o jednu z nejkrásnějších oblastí Švýcarska vůbec a její část je zapsána i na seznamu přírodního dědictví UNESCO (Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn). Oblast se honosí hned dvěma nej. Právě odtud stéká nejdelší ledovec v Alpách – Aletschský ledovec. A právě tady se nachází i nejvýše položená železniční stanice Evropy – Jungfraujoch. Tady se také natáčela jedna z bondovek a sice Ve službách jejího veličenstva. K objevování je toho tu ale ještě mnohem víc.

V Loutkovém divadle pak bude následovat od 12:00 do 15:00 promítání filmů ze Švýcarska.

lupa

Po celý den bude možné zúčastnit se vědomostní soutěže o Švýcarsku. V 16:00 vyhlásí starosta města společně se zástupkyní Switzerland Tourism 10 výherců, kteří obdrží věcné ceny a zároveň postoupí do dalšího kola soutěže, kde bude hlavní cenou zájezd do Švýcarska od cestovní kanceláře ČEDOK.

Na náměstí budou stánky s typickými švýcarskými sýry z nabídky firmy Swiss Cheese a bude možné ochutnat i jeden z tradičních pokrmů – raclette. Podávat se budou i horké nápoje z nabídky firmy Cremessa.

Chybět nebude ani informační stánek – s brožurami a knihami o Švýcarsku a partnerské oblasti Jungfrau. Na místě si budete moci i nechat navrhnout trasu pro Vaši cestu do Švýcarska.

Využijte této jedinečné příležitosti a přijďte si užít švýcarský den v Třeboni. Veškeré nabízené aktivity jsou zdarma. Více o Švýcarsku najdete na www.MojeSvycarsko.com.

Diskuse ke článku Švýcarský den v Třeboni

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace