Lyžujte na české, rakouské a bavorské straně Šumavy se slevou až 50%!

Články, Česká republika
lupa

Tak parádní zimu jako tu letošní na Šumavě dlouho nepamatují. A jelikož na sjezdovkách leží až 160 cm sněhu, je jasné, že lyžovat se bude minimálně do konce března. Pokud toužíte poznat svahy na české, rakouské i bavorské straně Šumavy, vydejte se na ně nejlépe s turistickým průvodcem Grenzgenial, díky kterému ušetříte za skipasy stokoruny.

Malá ale praktická knížka plná exkluzivních výhod

Turistický průvodce pro volný Grenzgenial je knížečka padnoucí akorát do Vaší kapsy, ve které najdete desítky poukazů na exkluzivní slevy typu 1+1 zdarma (jedna osoba platí, druhá si užívá zdarma) a další skvělé výhody z Lipenska a české, rakouské i bavorské strany Šumavy.

Mimo jiné slevy na skipasy do oblíbených lyžařských středisek Zadov, Skipark Frymburk, Hochficht, Sternstein a Mitterdorf. Knížka Grenzgenial, která stojí 200 Kč, Vám pomůže ušetřit mnohonásobně více. Zde je přehled nejoblíbenějších výhod v probíhající lyžařské sezóně:

1. SKIAREÁL STERNSTEIN

Sleva 1+1 zdarma: jednodenní skipas pro 2. osobu ve dvojici zdarma (ušetříte až 27 €).

Tento útulný a skiareál nedaleko hraničního přechodu Studánky je vzdálen jen 20 minut autem od Lipna nebo hodinu od Českých Budějovic a platí za „tajný tip pro jihočeské rodiny s dětmi“. Hlavními přednostmi jsou: rychlá a komfortní kabinková a 6sedačková lanovka, která při nástupu a výstupu zpomaluje, nepřeplněné sjezdovky s výhledem Alpy, dětský park Elefuntasia s českými instruktory lyžování a útulná restaurace s česky hovořícím personálem. Tady se budete cítit jako doma, i pokud nemluvíte německy.

Platnost slevy: vždy ve dnech pondělí – čtvrtek celou zimní sezónu kromě termínu 20. – 23.2.2017 (hornorakouské jarní prázdniny).

Aktuální info o sněhových podmínkách: www.sternstein.at

2. LYŽAŘSKÝ AREÁL ZADOV

Sleva 1+1 zdarma: celodenní nebo večerní skipas pro 2. osobu ve dvojici zdarma (ušetříte až 590 Kč).

Lyžařský areál Zadov dlouhá léta platí za tradiční baštu sjezdového lyžování na Šumavě a letos tam zažívají nádhernou ladovskou zimu. V provozu jsou 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků a dětský koberec. 4,7 km sjezdových tratí (z toho je 2,5 km uměle zasněžováno) snadné a střední obtížnosti jsou oblíbené především u rodin, stejně jako dětský park a lyžařská škola s hlídáním dětí.

Zvláštní popularitě se na Zadově těší večerní lyžování na 2 km osvětlených sjezdovek.

Platnost slevy: ve dnech pondělí - pátek v období do 12.3.2017. Od 13. 03. 2017 do konce sezóny platnost i o víkendech.

Aktuální info o sněhových podmínkách: www.lazadov.cz

3. SKIPARK FRYMBURK

Sleva 1+1 zdarma: celodenní nebo večerní skipas pro 2. osobu ve dvojici zdarma (ušetříte až 450 Kč).

Malý, ale fajn:-) Tak by se dal nejlépe charakterizovat rodinný Skipark Frymburk na břehu Lipna vzdálený jen 5 min. autem od Stezky korunami stromů a Skiareálu Lipno. Letos ve Skiparku Frymburk zprovoznili technické zasněžování a na sjezdovky se podařilo nastříkat přes metr sněhu.

Komu vadí davy lidí na sjezdovkách, bude ve Frymburku potěšen komorní a poklidnou atmosférou, umocněnou překrásným výhledem na jezero. Pomyslnou „třešničkou na dortu“ je moderní dětský park médi Kubíka se dvěma pojízdnými koberci, lyžařskou školou, půjčovnou, zábavnou 115 m dlouhou klouzačkou na duších (snowtubing) a dalšími atrakcemi.

Dvě nenáročné a uměle zasněžované sjezdovky o délce 620 a 650 m připomínají široké dálnice, které jsou ideální pro výuku malých dětí a začátečníků.

Platnost slevy: celou zimní sezónu kromě víkendů v únoru.

Aktuální info o sněhových podmínkách: www.parkfrymburk.cz

4. SKIAREÁL MITTERDORF

Sleva 1+1 zdarma: skipas na 3 hodiny pro 2. osobu ve dvojici zdarma (ušetříte 15 €).

Rodinný skiareál Mitterdorf okolo hory Almberg (1 139 m) je díky své sněhové jistotě velmi rád přezdíván za „ledovec Bavorského lesa“. Díky modernímu zasněžovacímu systému se můžete těšit na 8 km skvěle upravených sjezdovek i stálé a velmi dobré sněhové podmínky od Vánoc až do konce března. Prostorný dětský lyžařský cirkus s pojízdnými koberci, kolotočem a dalšími atrakcemi nadchne každého malého lyžaře. Tento nádherný lyžařský areál najdete jen kousek od hraničního přechodu Strážný - Philippsreut!

Platnost slevy: každý den kromě období 27.2. - 5.3.2017 (bavorské jarní prázdniny).

Aktuální info o sněhových podmínkách: www.mitterdorf.cz

5. SKIAREÁL HOCHFICHT

Sleva: 3 € na jednodenní skipas

Skiareál Hochficht je největším rakouským lyžařským střediskem mimo Alpy. Nachází se hned za hranicemi jen pár kilometrů od lipenského jezera a ca. 3 hodiny autem z Prahy bez placení rakouským dálničních poplatků.

Hochficht Vám nabízí 21 km atraktivních sjezdovek všech obtížností, dětský park, zábavné dráhy s obřími vlnami, klopenými zatáčkami, tunelem či funpark. Dále největší sněhovou jistotu na Šumavě, dostatečné vyžití pro děti, začátečníky i zkušené lyžaře a velmi výhodné lyžování pro rodiny s malými dětmi a mládež.

Děti do 10 let v doprovodu rodiče lyžují jen za 3 €/den a mládež do 19 let za dětské ceny!

Přímo u rodinné restaurace ve Skiareně Hochficht se nachází dětský Fichtl Kids Park. Pokud neumíte německy, žádný strach – v restauracích pracuje česky hovořící personál.

Platnost slevy: bez omezení každý den

Aktuální info o sněhových podmínkách: www.hochficht.at

Kromě slevy na skipasy doporučujeme využít tyto další skvělé výhody: půjčovny lyží, běžek a bruslí (1+1 zdarma), vstup do aquaparku Frymburk (1+1 zdarma), wellness na rakouské straně Šumavy (1+1 zdarma), saunový svět (2+1 zdarma), solná jeskyně (1+1 zdarma), slevy 125 Kč do restaurací, McMenu ve vybraných restauracích McDonalds (1+1 zdarma).

PRAKTICKÉ INFORMACE O PRŮVODCI GRENZGENIAL

  • Cena 200 Kč/ks (u spolupracujících ubytovatelů obdržíte průvodce zdarma k pobytu nebo za zvýhodněnou cenu), přehled ubytovacích zařízení zobrazíte ZDE.
  • Elektronickou verzi průvodce (pouze k nahlédnutí) zobrazíte ZDE.
  • Přehled prodejních míst zobrazíte ZDE.
  • Kompletní přehled výhod v aktuálním vydání průvodce zobrazíte ZDE.
  • Všechny výhody jsou jednorázové, při využití výhody je vytržen perforovaný kupón

Více informací: www.grenzgenial.czDiskuse ke článku Lyžujte na české, rakouské a bavorské straně Šumavy se slevou až 50%!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace