Kempy v ČR – levná dovolená v česku

Články, Svět
Kemp Stříbrný Rybník - tobogán
Kemp Stříbrný Rybník - tobogán
lupa

Kemp slouží k přechodnému ubytování ve stanu, obytném přívěsu nebo automobilu. Některé kempy nabízí ubytování v chatkách nebo v budově, která nabízí stravování a sociální zařízení.

Nejoblíbenější lokality a místa pro kempování.

Máchovo jezero: nabízí rozlohu vodní plochy 284ha. V okolí je mnoho přírodních a kulturních památek, například Zámek Doksy (www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/doksy-zamek) nebo Hradčanské stěny (www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/hradcanske-steny).

Kempy v okolí Máchova Jezera: www.turistika.cz/ubytovani-hotely-penziony/search/?oblast=20

Jižní Čechy a Šumava: na jihu Čech je bezpočet rybníků a míst pro kempování, mezi nejoblíbenější a největší patři Lipno (www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/lipno). V jeho okolí jsou hory a stovky pěších i cyklo tras a stejně tak spousta dalších turistických aktivit. Doporučujeme navštívit zříceninu Vítkův kámen (www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/vitkuv-kamen). Další letní tipy nejen pro rodiny s dětmi najdete v jednom z výletů (www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/lipno-letni-tipy.html) .

Kempy Jižních Čech: www.turistika.cz/ubytovani-hotely-penziony/search/?oblast=12&ubytType%5B%5D=10

Jižní Morava: Pálava se nachází v severozápadním výběžku Panonské nížiny v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, což umožňuje jak pěstování vinné révy, tak výskyt mnoha druhů rostlin, které u nás nikde jinde nerostou. Vodní nádrž Nové Mlýny pak nabízí nejen koupání, ale i mnoho příležitostí k vodním sportům. Více o Pálavě najdete ve výletu zkušeného turisty (www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/palava-prirodni-perla-jizni-moravy.html)

Kempy Jižní Moravy: www.turistika.cz/ubytovani-hotely-penziony/search/?oblast=48

Východní Čechy: mají hned několik vodních nádrží s mnoha kempy. První z nich je Rozkoš u České Skalice. Nedaleko najdete jak Babiččino údolí (www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/ratiborice-zamecky-park), tak i Orlické hory a o kousek dál i Adršpašsko-teplické skály. Více o Rozkoši (www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/vodni-nadrz-rozkos) . Další vodní dílo je přehrada Seč (www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/secska-prehrada). Okolí obou i dalších přehrad ve Východních Čechách je plné jak přírodních, tak kulturních památek.

Kempy Východních Čech: Orlické hory, Adršpaško, Hradecko

Doporučujeme: Autokemp Stříbrný rybník

Diskuse ke článku Kempy v ČR – levná dovolená v česku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace