ZOO Olomouc - společný výběh vlků a medvědů

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

zoo Olomouc
zoo Olomouc
lupa

Oblíbeným cílem a častým výletem je návštěva ZOO Olomouc. Ta pro letošní rok připravila horkou novinku - společný výběh vlků a medvědů. Jde o prostor, který imituje přirozené prostředí zvířat, tak jak je běžné ve volné přírodě. O výběh je velký zájem mezi návštěvníky. Dokonce chvílemi překonává zájem o atraktivní žirafy a pavilon netopýrů.

Za čím jedeme?

ZOO Kopeček u Olomouce najdeme směrem na sever od Olomouce. Ukazatele vás povedou již z města. Pokud jedete autem, tak přes Chvalkovice a Samotišky vzhůru do kopce. Autobusem můžete vyjet za 12 Kč MHD číslo 11 nebo přímou linkou č. 111 od hlavního vlakového nádraží.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Doporučuji k návštěvě nově otevřenou (tedy cca 2 roky starou) restauraci ARCHA, která je z jedné části součástí ZOO, ale dá se ji navštívit i z druhé vnější strany. Příjemné, romantické místo. Vybudovaná je celá ve dřevě. Speciality jsou na jídelním lístku, ale i káva a zákusek, které potěší ty, co mají svačinku s seboua chtějí jen tak posedět.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

ZOO na Sv. Kopečku je milé místo k návštěvě. O víkendech zde bývá poměrně hodně lidí, ale ZOO je veliké, takže se návštěvníci rozptýlí. U vchodu do ZOO je velké dětské hřiště. Sem stojí za to vyrazit i tehdy, když do ZOO nemíříte.

Ostatní informace

Pro zlevněný vstup do ZOO můžete využít tzv. OlomoucCard, nebo se ptejte po rodinném vstupném. Obyčejné vstupné pro dospělé je 90 Kč. Ti, kteří si vyberou pro sponzorování nějaké zvíře, tak mají vstup do ZOO zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystrovany
(vzdálenost od místa: 4.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu ZOO Olomouc - společný výběh vlků a medvědů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace