Zimní krajinou Labských pískovců Mikulášovice - Weifberg (rozhledna) Saské Švýcarsko

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Tentokrát se opět vydáme do kraje Labských pískovců - konkrétně do Ptačí oblasti. Doveze nás sem vláček linky U27. Jede z Rumburka a vystoupíme v Mikulášovice střed.

Za čím jedeme?

kostel sv. Mikuláše
kostel sv. Mikuláše
lupa

Od stanice vlaku se vydáme po modré značce směr střed městečka. Zde můžete navštívit Kostel sv. Mikuláše, který je dominantou a dotváří ráz pohledu na město.Pokud budete stát ke kostelu zády, vydáte se cca 100 metrů do leva po hlavní silnici a narazíte na turistické informační centrum. Na boku zastávky pak nalezneme turistické značky. My se vydáme po žluté značce změr rozhledna Weifberg(DE) Saské Švýcarsko.Značka nás spolu s modrou značkou provede mezi domky, kde se pak na rozcestí U kluziště modrá barva odpojuje. Po té pokračujeme po žluté značce po silnici mezi loukami. Přejdeme nechráněný železniční přejezd, cca po 200 metrech projdeme kolem "komplexu detského tábora", kousek nad ním je pak koupaliště. My však pokračujeme stále po žluté po silnici táhlým stoupáním cca 1,5km. Projdeme pak kolem posledního domku v těchto místech, po levé straně je napojena tzv. Zlodějská stezka, přehoupneme se přes vrchol a prudším klesáním míříme ke státní hranici se Saskem. Na hranici jsme upozorněni cedulí .Pár metru po překrocení hranice jsou informační cedule(v němčině) o chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a o tzv. Staré Mikulášovické cestě.Pokračujeme dál a opět jdeme z kopečka až dojdeme na kraj lesa a před námi se rozprostřou velké pláně. Přímo před námi pokom vrch s rozhlednou Weifberg. Nejprve procházíme cestou lemouvanou stromy, mírné stoupání a zabočení doleva. Pak už jen 100metrů a stojíme přímo u samotné rozhledny. Rohledna má 9 pater. Již od 5 patra je krásný výhled na okolí. Samozřejmě čím výš vystoupíme tím dál uvidíme. A tak z vrcholu je krásný výhled na nedaleký Sebnitz, Labské pískovce, České Švýcarsko.

Vrátit se můžeme po té samé cestě nebo pokračovat po červené a dojít do nedalekého Hinterhermsdorfu a následně do Zadní Doubice - Brtníky či Kyjov.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

pokud se budete chtít ubytovat, zkuste penzion Ron v Mikulášovicích hned vedle kostela.Taktéž s jídlem, popřípadě vedle info centra je též restaurace.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

turistické značky
turistické značky
lupa

celá cesta, ikdyž byla z větší části po silnici- je ale málo využívaná, okolní příroda je nádherná, zvláště v zimě má své kouzlo, a pak samozřejmě rozhledna, výstup a výhled do kraje.

lupa

dobré též bylo, že v chatě , která stojí pod rozhlednou, je taková malá jakoby výkladní skříň, v ní jsou vystaveny věci, které mohou nevychovaní lidé nechat po své návštěvě v přírodě, a také doba, jak dlouho bude trvat přírodě, než si s nimi poradí a rozloží je.

Ostatní informace

rozhledna je otevřena celoročně, zdarma, děti mohou jen v doprovodu dospělé osoby.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulášovice střed
(vzdálenost od místa: 0.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní krajinou Labských pískovců Mikulášovice - Weifberg (rozhledna) Saské Švýcarsko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace