Zážitek z čerstvě upražené kávy v centru Prahy

Tipy na výlet, Praha
vylet za gastronomiíVýlet za kávou a dobrotami

Milovníky dobré kávy potěší kavárna Friends Coffee House v Palackého ulici nedaleko Václavského náměstí. Friends Coffee House chce být pro své zákazníky kavárnou na zážitky.

lupa

Hlavním lákadlem je originální směs „# 7“ vytvořená ze zrn 100% arabiky původem z Brazílie a Kolumbie. Káva připravovaná z této směsi si svým plným tělem a příjemným aroma podmaní jak znalce kávy, tak požitkáře. Její chuť lze charakterizovat jako lehce kyselou s přirozenou sladkostí se známkami jemných ořechů a citrusových plodů.

lupa

Dohled majitelů Tomáše Knapka a Mirka Šebesty nad celým procesem, od zeleného zrna až po semletí a uvaření, zaručuje, že každý šálek je plný kávy nejlepší kvality. Při přípravě této kávy Friends Coffee House respektuje “pravidlo 15”. To znamená, že zelenou kávu je třeba upražit během 15 měsíců od sklizně, upražená káva musí být namleta do 15 dnů od pražení a mletou kávu nutno spotřebovat nejdéle 15 minut od namletí.

Majitelé při svých cestách v zahraničí poznali možnosti dobře připravené kávy a rozhodli se tuto zkušenost přivést i do Prahy. Kavárna Friends Coffee House se snaží získat stálé zákazníky, kteří si s oblibou zajdou na kvalitní kávu a posedí v jedné z pěti částí, které jim kavárna nabízí. Každý si najde tu svojí, která bude nejlépe odpovídat jeho náladě. Ať už je to zimní zahrada s galerií a fontánou, červená cestovatelská místnost, kde je také umístěna pražírna kávy, krbový pokoj s knihovnou plnou knih a svíčkovým krbem či modrou místnost s dětským koutkem.

Podle Tomáše Knapka však káva není konečným produktem. Tím je zážitek z prostředí a atmosféry z dobrého jídla. Proto také kavárna pravidelné pořádá doprovodné akce, které nemají s klasickou představou kavárny mnoho společného – koncerty, masáže pro hosty, soutěž o seskok s padákem, či návštěvu hongkongského krejčího, který šije zájemcům oblek na míru.

Více informací o připravovaných akcích se dočtete na internetových stránkách www.milujikavu.cz, nebo na facebooku http://www.facebook.com/milujikavu, kde si kavárna pro své fanoušky připravila speciální nabídky.Další informace

neumístěno
Druh:
za gastronomií
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.88 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zážitek z čerstvě upražené kávy v centru Prahy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo