Za památkami Strakonicka

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

Čestická radnice
Čestická radnice
lupa

V neděli 27.5.2012 pořádal Klub přátel Blatenska jarní výlet za památkami strakonického okresu. V 7:30 hod. se účastníci zájezdu sešli před ubytovnou Tesly v Blatné a autobusem zamířili do Čestic. Před zámečkem a úřadem městyse nám Mgr. Červenka řekl něco o historii Čestic, , prohlédli jsme si stavbu, nádvoří i park a pokračovali jsme ke kostelu. Tím nás provedl a na vlastnoručně opravené varhany zahrál Jakub Komrska a my se vydali do kopce za město, kde byla postavena kaple, Kalvárie, pustevna a kapličky křížové cesty.

Kalvárie u Čestic
Kalvárie u Čestic
lupa

Další zastávka byla v muzeu ve Volyni, kde jsme si prohlédli zbytky starobylého zdiva ve sklepení, výstavy "Za chlebem do světa - paměti světáka", výstavu soch "Josef Boháč - Hlídač mraků". Pro ženy byla asi nejzajímavější výstava "Barvířství a modrotisk v Pošumaví". Několik matric na modrotisk z barvířských dílen v Blatné a Kasejovicích zapůjčilo i Muzeum v Blatné. Po podrobném výkladu našeho průvodce byl již čas na oběd.

Rozcestník
Rozcestník
lupa

Vydatně posilněni jsme jeli do Malenic, kde nás opět očekával Jakub Komrska a zase nám předvedl dokonalou znalost historie i místních poměrů. Na tamním hřbitovu našel místo posledního odpočinku režisér Zdeněk Podskalský, herec Jiří Pleskot i architekt Josef Zítek. V kostele jsme se dozvěděli něco z historie kostela a poslechli krásné zvuky varhan.

Kaple pustevna
Kaple pustevna
lupa

Další zastávka byla v Dobrši, kde už nás netrpělivě očekávali. Prohlédli jsme si bránu, částečně opravený hrad, kostely, kapli i zvony, které byly za války odvezeny. Štěstí nás potkalo v osobě zapáleného vypravěče, který svými znalostmi dokázal zaujmout všechny přítomné. Na návsi se nečekaně opět objevil učitel Jakub Komrska z Malenic - občasný návštěvník Blatné na krásně opraveném mopedu STADION viz.fotogalerie. Před naším odjezdem nás ještě informoval o zajímavostech Hoštic. Tam jsme si na návsi prohlédli zámeček, kostel a hřbitov s hrobem Michala Tučného. Na konci obce se družstvo částečně změnilo na ranč Šimona Pláničky, kde se turisté mohou občerstvit. Pan řidič nám na harmoniku zahrál několik písniček a byl čas vyrazit k domovu.

Zámek Čestice
Zámek Čestice
lupa

Myslíme, že se výlet vydařil, počasí nám přálo a všichni se vraceli domů s novými poznatky a zajímavými zážitky. Člověk nemusí jezdit daleko, aby viděl něco nového a hezkého. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Za památkami v Česticíh, navštívíme muzeum ve Volyni, Dobrš, Malenice a nakonec Hoštice.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení bylo možné v restauraci Na Nové ve Volyni, v Malenicích a také v Hošticích, takže nikdo nemusel mít své vlastní zásoby.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Úřad městyse
Úřad městyse
lupa

Celý výlet byl moc pěkný, úžasná byla hra na varhany od pana učitele Komrsky. A co se nám nelíbilo? Před odbočkou na Malenice naprosto kazily krásný pohled na Šumavu solární panely. Proto ve fotogalerii výřez.

Ostatní informace

Informační tabule
Informační tabule
lupa

Pokud se rozhodnete tato místa navštívit pak nejlepší autem. Nejsou daleko od sebe a budete mít i možnost poklonit se na hřbitově v Malenicích herci Jířímu Pleskotovi, filmovému režisérovi Zdeňkovi Podskalskému a architektovi Josefu Zítkovi.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Volyně
(vzdálenost od místa: 0.75 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za památkami Strakonicka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace