Za Otou Pavlem do Buštěhradu

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu k návštěvě muzea Oty Pavla do Buštěhradu.Buštěhrad je cca 20 km od Prahy a 3 km od Kladna.Můžete se sem dostat autobusem z Prahy-Dejvická přímo do Buštěhradu nebo jen do Středokluk a po zelené značce přes Pietní areál Lidice.Zde zelená značka končí a Vy přejdete silnici do Kladna a rovně kolem autobazaru dojdete k autobusové zastávce Buštěhrad.Zde začíná Stezka historii Buštěhradu,která Vás dovede do ulice Palackého,kde se nachází muzeum Oty Pavla.

Za čím jedeme?

lupa

V muzeu Oty Pavla,které bylo otevřeno v roce 2002 a zbudováno partou nadšenců,podnikatelů a milovníků knížek Oty Pavla.V domě kde muzeum sídlí,bydlel kdysi pan Rott,který byl prvním zákazníkem,který si koupil od pana Poppera,otce Oty Pavla vysavač značky LUX.Ten,kromě jiných exponátů zde můžete vidět .Jsou zde například rybářské pruty,psací stůl se strojem,sportovní ceny,knihy,kůže z úhoře,rodinné fotky atd.V menší části je expozice o Buštěhradu.nedaleko od muzea se nachází dům,ve kterém Ota Pavel za války bydlel.Také sem Vás dovede Stezka historii Buštěhradu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nedaleko od muzea je hotel Buštěhrad,kde je klasická vesnická hospoda.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Expozice zachycuje celý život Oty Pavla od dětství až po parte a fotografie hrobu na Novém židovském hřbitově na Olšanech.Návštěvu muzea můžete spojit s návštěvou galerie,muzea a Pietního areálu Lidice,které jsou opravdu na dostřel.

Ostatní informace

Otevřeno mají celoročně o víkendech -So,Ne -XI-IV-10 - 16

V - X - 10 - 17

Vstupné dospělý-25 .-

děti,důchodci 15 .-Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno-Vrapice
(vzdálenost od místa: 2.75 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za Otou Pavlem do Buštěhradu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace