Za krásami Beskyd aneb na skok za Radegastem

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

PUSTEVNY
PUSTEVNY
lupa

Cílem výletu je malebné městečko Frenštát pod Radhoštěm, které leží pod horou Radhošť. Do Frenštátu lze samozřejmě dojet i autem, ale myslím si, že cesta vlakem je mnohem romantičtější. Železniční zastávka - frenštát pod Radhoštěm.

Za čím jedeme?

Okolí skýtá mnoho zábavy.

HISTORIE -milovníci historie si přijdou na své v samotném centru města - nalezneme zde nádherné náměstí s radnicí a měšťanskými domy, navštívit můžeme i místní muzeum

SPORT - srdce sportovce zaplesá, užít si zde může jak letní , tak i zimní sporty (akvapark, squash, skiareál Pustevny, bowling, cyklotrasy apod.)

VÝŠLAP- kdo jednou přijede do Frenštátu, musí podniknout výšlap za pohanským bohem Radegastem,cesta začne v Trojanovicích, které jsou vzdáleny jen 5 km, odkud se můžeme vyvést lanovou dráhou na Pustevny, odkud se přesuneme na Radhošť (1129m n.m.)

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Svou dovolenou jsem trávila v autokempu Frenštát pod Radhoštěm. Ohromil mě nádhernými dřevěnými chatkami s kuchyňkou a velmi konfortním sociálním zařízením. Prostředí campu bylo příjemné, tiché a nabízelo prostranství pro večerní táborák a míčové hry. Cena za uvedené služby byla více než příznivá.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Beskydy jsou nádherné a mají co nabídnout! Nejvíce se mi líbil výšlap na Pustevny a Radhošť. Vyšlo nám krásné počasí, proto jsme se kohali jsme se nádhernou okolní přírodou. Nedaleko kempu je skokanský můstek, na který jsme se šli také podívat. Myslím, že to stojí za to!

Ostatní informace

Ceny v okolí jsou příznivé, bez vysokohorských přirážek ;). Aktuální ceník naleznete zde http://www.dokempu.cz/kempy/cr/moravskoslezsky-kraj/frenstat-pod-radhostem/kemp-autokemp-frenstat-pr-546/cenik/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Frenštát pod Radhoštěm
(vzdálenost od místa: 1.01 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za krásami Beskyd aneb na skok za Radegastem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace