Za Bzeneckou lípou

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Turistická zajímavost - Bzenecká lípa
Turistická zajímavost - Bzenecká lípa
lupa

Do vinařského města Bzence proslaveného zlatavým vínem s vůní lipového květu, nazvaného Bzenecká lipka odrůdy Ryzlink rýnský, se dostaneme vlakovým spojem s nutností přesednutí z hlavní trati Přerov - Břeclav.

Za čím jedeme?

Bzenecká lípa
Bzenecká lípa
lupa

Cílem dnešní návštěvy Bzence nebude degustace Bzenecké lipky, ale návštěva Bzenecké lípy. Jedná se o jeden z nejstarších moravských stromů, jehož stáří se odhaduje na více jak 900 let. Památný strom najdeme v severovýchodní části zámeckého parku v Bzenci. Lípa je zajímavá tím, že vytváří dojem živé přírodní skulptury vzniklé propletencem kmenů. V roce 2001 byla tato přírodní památky vyhlášena památným stromem a státem chráněna.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Bzenecká lípa
Bzenecká lípa
lupa

Poobědvat doporučuji v Hospůdce u Lokálky v blízkosti vlakového nádraží v Bzenci, kde si denně vyberete ze čtyř hotových jídel za solidní cenu. Chválím kvasnicové pivo vyráběné přímo v Minipivovaru Bzenec.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bzenecká lípa
Bzenecká lípa
lupa

Památná lípa se nachází za budovou zámku, který je v havarijním stavu a čeká na opravu. Prostory zámku v prvním patře se příležitostně využívají, například k svatebním obřadům. Jinak je zámek veřejnosti nepřístupný.

Ostatní informace

Naučná stezka pro mobilní telefony
Naučná stezka pro mobilní telefony
lupa

Kromě naučné tabule najdeme u Bzenecké lípy informaci, že se nacházíme na stanovišti nazvaném Prastará lípa, které je součástí naučné stezky Okolo Bzenecké Doubravy pro mobilní telefony, s odkazem na www.taggmanager.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bzenec
(vzdálenost od místa: 0.36 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za Bzeneckou lípou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace