Z Tábora podél Lužnice na zříceninu Příběnice

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Žižkovo náměstí v Táboře
Žižkovo náměstí v Táboře
lupa

Vycházku zahájíme v historickém centru města Tábor. Od centrálního rozcestí půjdeme po zelené značce. Nejdříve sejdeme z kopce, abychom po chvíli začali stoupat lipovou alejí s křížovou cestou k poutnímu kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech. Vejděte do areálu a prohlédněte si jej.

Po prohlídce pokračujeme po zelené značce, která vede okrajem lesa a po krátkém klesání přijdeme k lávce přes Lužnici u Harachovky. Kousek vlevo stojí známá vodácká hospoda.

Kotnov a Bechyňská brána
Kotnov a Bechyňská brána
lupa

Přejdeme Lužnici a zahneme vpravo. Dále nás povede červená značka. Na druhé straně řeky vidíme Kvěchův a Maškův mlýn. Část cesty je také zpestřena lávkou vedoucí nad tokem Lužnice. Chodník nás dovede až k rozcestí pod zříceninou Příběnic u penzionu Příběnice.

výhled na Tábor z věže
výhled na Tábor z věže
lupa

Po žluté značce vystoupáme na rozsáhlou zříceninu hradu Příběnice, který v dobách své největší slávy demonstroval moc Vítkovců v tomto kraji. Po prohlídce pokračujeme žlutě značenou cestou která vede lesním úsekem. Před Dražičkami jdeme chvíli otevřeným terénem, za obcí se cesta zase vnoří do lesa. Na dalším turistickém rozcestí Vlčí důl, zahneme vlevo a červená značka nás zavede zpět k Lužnici na její levý břeh. Zabočíme vpravo a dojdeme k mostu přes řeku pod hradem Kotnov v Táboře. Vystoupáme do kopce a přijdeme zpět na Žižkovo náměstí v Táboře.

Za čím jedeme?

Projít se zajímavým úsekem toku Lužnice. Prohlédnout si zajímavou zříceninu hradu Příběnice. Navštívit městskou památkovou rezervaci v Táboře.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pod hradem Příběnice je sympatické posezení v rekonstruované restauraci penzionu Příběnice. Obsluha příjemná.

Město Tábor pak nabízí řadu možností posezení a občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pěkná procházka přírodou. Zaujal mě poutní areál v Klokotech, zřícenina hradu Příběnice a návštěva expozic ve věži hradu Kotnov ze které je pěkný výhled na město a okolí.

Ostatní informace

Některé expozice Husitského muzea Tábor jsou přístupny celoročně. Před návštěvou se informujte na webových stránkách muzea o čase otevření a výši vstupného.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Z Tábora podél Lužnice na zříceninu Příběnice

09.06.2013 22:08
Krásná cesta podél řeky Lužnice, nádherná zřícenina hradu, oběd na příběnické restauraci trochu dražší, ale celkem dobrý, pivo Bernard. Krásná příroda, vhodné na procházku se psem. Dále doporučuji pokračovat po červené k řetězovému mostu ve Stádleci a dál do Bechyně. A nebo zpět do Tábora po žluté ;) Krásná procházka se psem..

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace