Z Rokytnice na Dvoračky - Štumpovku a kolem Huťského vodopádu zpět

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Tentokrát jsme za výchozí bod zvolily Rokytnici nad Jizerou, kde jsme ubytované. Do Rokytnice jsme přijely autem přes Český Ráj a nechaly ho zaparkované na parkovišti před penzionem.

Za čím jedeme?

v Rokytnici
v Rokytnici
lupa

Přijíždíme ve čtvrtek odpoledne a počasí není vůbec dobré. Jdeme se ubytovat a pak se podívat na náměstí do íčka. Kupujeme nezbytné pohledy, známky, vizitky, dáváme si razítka a dolujeme z obsluhy íčka důležité informace. Dožadujeme se turistické vizitky a známky Dvoraček, ale nemají. Snad ji zítra pořídíme nahoře. U večeře jsme se od majitele penzionu dověděly, že od devíti hodin bude hezky, takže máme být v pohodě. Věříme mu, dáváme si vínko a jsme v naprosté pohodě.

Vyhlídka u Štumpovky
Vyhlídka u Štumpovky
lupa

Ráno to nevypadá nijak zvlášť, ale jsme stále v pohodě, protože je teprve osm a hezky má být až za hodinu. Neprší, ale raději balíme i pláštěnky. Rychlá snídaně , svačina na cestu, čepice, rukavice a vyrážíme na túru. V Rokytnici je sice jaro, ale na kopcích je stále vidět sníh. Vycházíme z náměstí od autobusové zastávky. Volíme cestu po žluté přes rozcestí Ručičky. Jdeme po žluté - Pašerácké stezce. Čteme si, jak se pašoval kontraband a jak byli četníci bezradní, o nejmazanějším rokytnickém pašerákovi a o tom jak se v Rokytnici točil film Krakonoš a lyžníci. Vcházíme do lesa a začíná se objevovat sníh. Ke Staropecké boudě už jdeme vyloženě sněhem, takže máme posun trochu ztížený. Od naučné stezky jsme se odpojily, takže se kocháme výhledy a chválíme se, kam už jsme vylezly.

Ručičky
Ručičky
lupa

Přicházíme na Ručičky. Rozcestí, kde se rozhodneme posvačit. Stojí tu i bufet ( tentokrát byl zavřený), kde se můžete občerstvit a nebo se v případě nepříznivého počasí můžete ukrýt v malém dřevěném přístřešku. Nikde ani noha. Tak si dáváme chvilku pauzu, baštíme housku a… začíná, hodně nesměle vykukovat sluníčko. Sice o dvě hodiny později, ale vykukuje. Jdeme sněhem dál na Dvoračky.. cca 2km. Trasa křižuje sjezdové tratě, které zejí prázdnotou, ale jezdit by se ještě dalo. Potkáváme jednoho lyžaře s telemarkovými lyžemi a koukáme jak krásně vykružuje obloučky v krásném telemarkovém pokleku wink Jde mu to ! Za chvilku vycházíme pod Dvoračkami. Do staré chaty se už dostanete jen v případě, že jste tu ubytovaní. Jinak musíte na občerstvení do Hotelu Štumpovka. Je tu velmi útulno, ceny jídla lidové. Mají pohledy, razítko i známku.

Huťský vodopád
Huťský vodopád
lupa

Z Dvoraček jdeme pak dál, dolů do Rokytnice. Kolem Huťské boudy, Huťského potoka a hlavně Huťského vodopádu. Cesta už vede z kopce, někdy docela hodně z kopce. Nahoru by to bylo v tom sněhu podstatně horší. Huťský vodopád je tzv. kaskádovitý vodopád, který měří 20m a protéká jím i 50l/s Od Huťského vodopádu pokračujeme zpět do Rokytnice. Jak klesáme ubývá i sníh a jde se nám lépe. Do Rokytnice je to už kousek. Čas dobrý, tak posedíme v kině ( restaurace v Rokytnici na náměstí) než bude večeře v penzionu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Štumpovka
Štumpovka
lupa

Ubytované jsme byly v penzionu Samohel, který je kousek u kostela. Našly jsme si ho na jednom slevovém serveru, tak jsme měly i výhodnější cenu. Je to malý rodinný penzion, kde si můžete zaplavat v krytém bazénu, nebo zkusit infrasaunu a vířivku. Pokojíky jsou se sociálním zařízením a pan Samohel je sympatický chlapík. Jinak co jsme koukaly, tak nikde nebyla ani noha, takže mimo sezónu s ubytováním problém nebude. Jedly jsme na Štumpovce, kde nás ceny mile překvapily. Pak v Rokytnici v kině. Sem si určitě zajděte, protože zde prý dělají vyhlášené steaky. Obsluhu také chválím. Moc příjemná ! Smile

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Moc se nám tu líbilo. Vzhledem ke krásnému počasí jsme si užili i výhledy . Dole jaro, na kopcích sníh a nikde ani noha …. Stálo to za to !

Ostatní informace

Rokytnice - kostel
Rokytnice - kostel
lupa

Ceny ubytování v penzionu Samohel http://www.pension-samohel.cz/cs/cenik-ubytovani-rokytnice-nad-jizerou-krkonose.html . My jsme vychytaly nějakou tu slevu, takže na čtyři dny a tři nocí s polopenzí za necelých 1500Kč se saunou, vířivkou a volným vstupem do bazénu a lahví vína. Horský hotel Dvoračky měl ceny dobré viz. foto v galerii. V kině jsme měly jen polévky bramboračka a vynikající krémová česnečka v míse za 45Kč…. Ale mňamka.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rokytnice nad Jizerou
(vzdálenost od místa: 1.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Rokytnice na Dvoračky - Štumpovku a kolem Huťského vodopádu zpět

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace