Z Mostu přes vrch Kaňkov do Bíliny

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Kaňkov
Kaňkov
lupa

Z nádraží v Mostě jsme podchodem pod nádražím přešli do Rudolic a odtud jsme podle plotu vinice mírně stoupali k vrchu Špičák. Na konci plotu odbočuje doleva cesta, která vede na vrchol. My jsme pokračovali dál cestou, která se stáčí lesem doprava a mírně stoupá na zrekultivovanou výsypku. Po kraji zarostlého svahu jsme pokračovali až k letištní ploše vedle které vede cesta k blízkému remízku. Za ním jsou již chatky a letištní budovy. O víkendech a v létě je zde značný provoz a je také otevřená místní kantýna.Po příjezdové cestě jsme přešli na silnici vedoucí z Mostu do Braňan. Po ní jsme šli okolo jezírka až do Braňan. Prošli jsme městečkem a po červené značce jsme pokračovali směrem na vrch Kaňkov. Na konci obce u garáží značená cesta odbočuje doprava. My jsme nejprve šli přes silnici na druhou stranu, na okraj jednoho z největších povrchových dolů. Otevřel se nám pohled do nitra povrchového dolu a na protější hřeben Krušných hor.

Špičák
Špičák
lupa

Vrátili jsme se na zpět na značenou cestu , kterou jsme vystoupali na skalnatý vrchol Kaňkov / 436 m.n./. Odtud je nádherný výhled na protější vrchy Českého středohoří, na Zlatník, Železnický vrch a Bořeň. Sestoupili jsme do obce Kaňkov a pokračovali dál po červené, nejprve po silnici a pak jsme lesní cestou prudce sestupovali do Lázní Kyselka k hezké lesní kavárně. Lázně jsou dnes opuštěné a pomalu chátrají. Výlet jsme ukončili na nádraží v Bílině.

Za čím jedeme?

Jdeme do přírody a za vyhlídkami na Krušné hory a České středohoří.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

povrchový důl
povrchový důl
lupa

V Braňanech můžeme navštívit Selský dvůr – penzion ve stylu venkovského statku s chovem domácích zvířat a koní, s možností jízdy na koních a posezení ve stylové restauraci.

Lesní kavárna Lázně Kyselka otevřeno Po –Pá od 15 hod

So – Ne od 13 hod

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hezký zimní výlet s výhledy na vrcholky Krušných hor a Českého středohoří.

Smutný pohled na devastaci krajiny při těžbě uhlí.

Ostatní informace

Letiště Most – možnost ubytování, občerstvení a vyhlídkových letů

Výlet lze spojit s prohlídkou Bíliny s netradičním audio průvodcem městem, kterého lze stáhnout z internetu a nahrát do mobilu nebo MP 3.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Želenice nad Bílinou
(vzdálenost od místa: 2.6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Mostu přes vrch Kaňkov do Bíliny

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace