Z Komorní Lhotky přez Prašivou,Kotař,Ropičku,Ondráš do Komorní Lhotky

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Start v Komorní Lhotce - jdeme po žluté
Start v Komorní Lhotce - jdeme po žluté
lupa

Když minule nás vyhnalo počasí a museli jsme se vrátit, tak tentokrát bylo nádherně a mohli jsme na celou naplánovanou trasu. Dojeli jsme do Komorní Lhotky a vydali se po žluté značce směr Prašivá. Asi po 1km narazíte na finskou saunu ve které je i občerstvení a tak jsme si zašli na kávičku. Po žluté značce a stále do kopce jsme došli až k turistické chatě na Prašivé. Tady jsme si prohlédli kostelík sv.Antonína, dali si čepovanou kofolu a pokračovali po červené značce přez vrchol Prašivé až na chatu na Kotaři. Cesta už nevedla stále do kopce, ale byla to taková hřebenovka. Cestou jsme potkávali řady turistů i cykloturistů. Na chatě jsme si dali oběd, chvilku poseděli a podívali se na Lysou horu, která šla krásně vidět. Cesta pokračovala stále po červené až k další chatě Ropička. Tato chata je pro turisty zavřená a slouží pro ubytované. Turisté mají k dispozici venkovní posezení s občerstvením - dobrý sortiment. Z Ropičky jsme se vydali po zelené značce cestou která vedla už z kopce. Došli jsme až na rozcestí Ropičník. Tady pozor !!! Zelená pokračuje do Komorní Lhotky-Odnohy a po cestě má být asi 0,5km od rozcestníku nějaký Památník tolerančního patentu. Tak jsme si řekli, že je to kousek a tak se na něho podíváme a pak se vrátíme zpět na rozcestí. Ušli jsme asi 200m po asfaltové cestě když byl další rozcestník U památníku, šipka doprava - 300m do strmého kopce. Nikde žádná cestička, křoviska,vymlácený les. Kousek jsme to zkusili , ale protože se to nedalo tak jsme se vrátili zpět k rozcestí Ropičník. Další překvapení. Protože jsem měl svou mapu, tak jsem věděl , že musíme dále po žluté značce směr hotel Ondráš - ale na rozcestníku žádné cedulky se žlutou značkou nejsou. Jen v dáli asi 30-40m jsem si všimnul po pravé straně žluté značky na stromě. Tak jsme pokračovali dále až na Ondráš, kde jsme pojedli,popili a vydali se na poslední 3km z kopce po asfaltce do Komorní Lhotky.

Za čím jedeme?

Kostel na Hřbitově
Kostel na Hřbitově
lupa

Ceste vede krásnou přírodou, není náročná na převýšení. Komorní Lhotka má 410m n.m. a nejvyšší bod něco málo přez 900m n.m. Zajímavosti na trase jsou určitě turistické chaty a taky kostelík sv.Antonína poblíž chaty na Prašivé.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Na tuto trasu nemusíte s sebou nosit vlastní zásoby jídla a pití, protože prakticky co 4km (a to nejvíc) je nějaká chata, kde můžete pojíst anebo se jen občerstvit.

1.občerstvení - Finská sauna - jen pití

2.občerstvení - chata Prašivá - nejvilitnější výběr jídel a pití - možnost ubytování

3.občerstvení - chata Kotař - jídlo i pití (tady jsme poprvé jedli) - možnost ubytování

4.občerstvení - chata Ropička - klobásy, polívky a pití - možnost ubytování

5.občerstvení - Hotel Ondráš - nádherná budova, perfektní kuchyň - výborné bramboráky s uzeným a oblohou (naše večeře) - samozřejmě ubytování

2.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Finská sauna
Finská sauna
lupa

Cesta vede pěknou přírodou a i když bylo vedro, tak velká část vede lesem takže se to dalo. Našli jsme cestou i nějaké borůvky. Chata na Kotaři působí uvnitř trochu zanedbaným dojmem, jako kdyby byl nový majitel a ještě vše nestačil dát do pořádku.

Ostatní informace

Sběratelé turistických známek na této trase narazí na 3 turistické známky.

48-chata na Prašivé

94-chata Kotař

93-chata Ropička

všechny známky byly bez problému dostupné.

Jen mě trochu udivilo, že Hotel Ondráš nemá svou známku, protože je největší a pěkný.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hnojník
(vzdálenost od místa: 2.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Komorní Lhotky přez Prašivou,Kotař,Ropičku,Ondráš do Komorní Lhotky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace