Z Horního údolí přes Koberštejn, Rejvíz a Edelštejn zpět

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Koberštejn
Koberštejn
lupa

Do Horního údolí jsme přijeli autem, které necháváme na parkovišti u bývalého hotelu Pod Příčnou a dále pokračujeme po modré turistické značce směrem k rozcestí Nad Horním údolím. Dále půjdeme po zelené s odbočkou na zříceninu Koberštejn, po které se vracíme, abychom se napojili na červenou a pokračovali po ní až do Rejvízu k chatě Svoboda. Na rozcestí Starý Rejvíz je možné odbočit asi 300 metrů k Lurdské jeskyni, která byla vybudována v roce 1908 k padesátiletému výročí vzniku poutního místa v Lurdech. Na Rejvízu je možné poobědvat např. v penzionu Orlík, na chatě Svoboda nebo v restauraci Rejvíz, známé svými vyřezávanými židlemi, my volíme naši oblíbenou Na Paloučku. Pak pokračujeme v naší cestě směrem k Ondřejovickému sedlu po zelené turistické značce, na sedle přecházíme na žlutou a přes Dolní údolí kolem restaurace U Pekina jdeme dále až na rozcestí Sv. Anny. Zde odbočíme k Zámeckému vrchu, na kterém se nachází zřícenina hradu Edelštejn, který byl postaven ve druhé polovině 13. století a v roce 1474 je již uváděn jako ruina. Odtud se napojíme opět na modrou turistickou značku a pokračujeme směrem přes Výr (zde je možné odbočit k poutnímu místu Panny Marie Pomocné) na Hřeben, přes rozcestí Starohoří ke zřícenině kaple Sv. Marty. Odtud nás je už jen kousek do Horního údolí k parkovišti, kde naše cesta končí. Celková délka trasy je asi 17,5 kilometru, ovšem s odbočkou na Koberštejn a k Lurdské jeskyni je nutné počítat s asi 20 kilometry.

Za čím jedeme?

Koberštejn2
Koberštejn2
lupa

Jdeme za přírodní krásou Jeseníků, za kouzlem hradních zřícenin, které v dávných dobách jako hraniční hrady střežily obchodní stezky. Tento okruh doporučuji, není tak známý a moc lidí na něm nepotkáte, z toho důvodu jsme ho vlastně i volili kvůli našim třem psům.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se v restauraci Na Paloučku v Rejvízu. Doporučuji pro rodiny s dětmi, mají zde i dětský hrací koutek. Dále můžu doporučit i restauraci U Pekina v Dolním Údolí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbilo na zřícenině Koberštejn, nádherná scernérie a taktéž krásný výhled do okolní krajiny.

Ostatní informace

Neplatili jsme nic, na zříceniny Koberštejn a Edelštejn jsou vstupy zdarma.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ondřejovice zastávka
(vzdálenost od místa: 5.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Horního údolí přes Koberštejn, Rejvíz a Edelštejn zpět

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace