Z Horní Bečvy na hřeben Vsetínských vrchů - cyklovýlet

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Hřeben Javorníků
Hřeben Javorníků
lupa

Z rekreačního střediska Marta, které leží nedaleko přehrady v obci Horní Bečva, jedeme ranním cyklobusem na Třeštík. Z Třeštíku (restaurace, možnost ubytování) vyrážíme západním směrem. Po nenáročném stoupání cesta pokračuje traverzem Vysoké (1024 m n.m., nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů) k Polaně. Cestou k Beneškám se otevírají krásné výhledy zejména na hřeben Javorníků. Z Benešek pokračujeme přes Kotlovou na Soláň a Čarták. Nepříjemné kamenité úseky před Solání jsou rychle zapomenuty u výtečné kyselice v restauraci hotelu Čarták. Po prohlídce Zvonice na Soláni (www.zvonice.eu), kde právě probíhala výstava obrazů malíře Hartingera, se vracíme zpět na křižovatku na Kotlové. Odtud sjíždíme do Horní Bečvy po lesní svážnici (žlutá značka). Cesta je v délce cca 3 km nepříjemně kamenitá, je nutná opatrnost.

Po výletě jsme se vykoupali v příjemné vodě v přehradě Horní Bečva.

Za čím jedeme?

Výhled do krajiny
Výhled do krajiny
lupa

Hřebenovka Vsetínských vrchů je jedna z nejhezčích turistických partií Valašska, neopakovatelné výhledy k jihu na hřeben Javorníku a severně k Radhošti, Kněhyni i Lysé Hoře. Velmi působivá zvonice na Soláni (informační centrum, výstavy). Vyhlášená kuchyně hotelu Čarták.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Hřeben Javorníků
Hřeben Javorníků
lupa

Bydleli jsme v rekreačním středisku Marta v Horní Bečvě. První občerstvení nabízí chata na Třeštíku. Polední pauzu jsme strávili posezením u hotelu Čarták na Soláni - výtečná kyselice a halušky s bryndzou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

U zvonice na Soláni expozice dřevěných soch, hezká výstava obrazů a po celé trase krásné výhledy na okolní hory.

Ostatní informace

Jízdné z Horní Bečvy na Třeštík včetně přepravy kola stojí 33 Kč. Ceny jídla a pití jak na Třeštíku, tak na Čartáku jsou přijatelné a odpovídají kvalitě.

Celý výlet má délku 18 km, velmi volným tempem jsme jej zvládli za 3 hodiny, věkové rozpětí účastníků od 8 do 55 let.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Karlovice
(vzdálenost od místa: 7.83 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Horní Bečvy na hřeben Vsetínských vrchů - cyklovýlet

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace