Z Harrachova do Szklarske Poreby přes Svinské skály

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na poměrně náročnou túru z Harrachova do Szklarské Poreby.Startem túry je rozcestí Harrachov -kemp, kam dojdete po červené značce od stanice autobusu Harrachov- sklárna.Jděte směr Celnice a nedaleko Normy je hledaný rozcestník.Vyražte po modré směr Pod Jakšínem.Zpočátku bude cesta jen mírně stoupat a po krátké době se začne povážlivě měnit úhel a až k rozcestí Pod Jakšínem půjdete do strmého kopce.Pokud máte hůlky, budou se Vám hodit.V tuto chvíli budete mít za sebou 4,5 kilometru.Změníte barvu značky na zelenou a vydáte se vpravo směr rozc. Pod Voseckou boudou.Čeká Vás pohodová vyhlídková cesta po asfaltu, ale její nevýhodou je, že po ní půjdete 8 kilometrů.Od rozcestí Pod Voseckou b. půjdete po zelené a žluté k Vosecké boudě.Tady je poslední možnost občerstvení za koruny a nájemce chaty toho bohužel pro turistyumí využít.Od Vosecké boudy pokračujte po žluté a dojdete na státní hranici s Polskem a k rozcestí Svinské kameny.Bohužel KČT a Polský turistický svaz se nedohodli, proto jsou značky na dvou rozcestnících.Jděte vlevo a dojdete k polskému rozcestníku, kde se dozvíte, že půjdete po červené značce směr Sklarska Poreba.Vpravo na skále uvidíte polskou chatu Szrenica.Po červené značce půjdete zpočátku po rovině a od turistické chaty Hala Szrenica už jen z kopce, místy po velmi nepohodlné dlažbě.Pod kopcem narazíte na pokladnu do KRNAPu z polské strany.To už se budete blížit k vodopádu Kamienczyk.Dopručuji navštívit.Od odopádu půjdete dál po červené až do města po velmi těžko schůdné cestě.Červená vás dove až k městskému rozcestníku, který Vás navede k vlakovému nádraží.Vlakem se vrátíte do Harrachova, ale ke startu túry budete muset došlápnout 3 kilometry nebo dojet autobusem.

Za čím jedeme?

Čeká na Vás pěkný výšlap přírodou Krkonoš jak z České , tak i z Polské strany.Cesta je zpočátku do kopce, ale podle horského zákona, co vyšlapete, to sejdete dolů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovaní jsme byli ve Welnes hotelu Harrachovka a jelokož známe hospodské na horách, dali jsme si na Vosecké jen polévku a ostatní z batohu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

I přes stoupání a následné klesání, jsme si užili cestu přírodou, Svinské skály a hlavně klid a pohodu, které najdete jen na horách.

Ostatní informace

lupa

Z České strany se do KRNAPu neplatí. Poláci z jejich stzrany platí 5 zl a děti 2,50 zl.Proto nedoporučuji jít opačně.Vstupné k Wodospadu Kamienczyk-stojí pro dospělé 5 zl a děti 2,50 zl. Vlak z Poreby do Harrachova stojí 5 zl. Vlak jede každé 2 hodiny my jeli v 16:15, takže odečtem nebo přípočtem zjistíte kdy Vám to pojede.Autobus od nádraží dopručuji zjistit na IDOSu, nejezdí totiž ke každému vlaku.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Harrachov
(vzdálenost od místa: 2.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Harrachova do Szklarske Poreby přes Svinské skály

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace