Z Doubice do Krásné Lípy - přes Kyjov a Krásný Buk (Lužické hory a České Švýcarsko)

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Dalším typem na výlet po krásné přírodě Českého Švýcarska a Labských pískovců může být právě tento. Doubice – Kyjov – Krásný Buk – Krásná Lípa. Nabídne i Hipo stezku.

Za čím jedeme?

lupa

Vydáme se doprava od Staré hospody v Doubici . Chvíli půjdeme ve stopách cyklostezky, respektive vyšlápneme si kopec k turistickému rozcestníku Nad Doubicí. Jdeme stále po silnici a nikam neuhýbáme, dokud nedojdeme k onomu rozcestníku. Zde zabočíme doleva do lesa a hned uhneme z lesní cesty, jak nám ukazuje značka, nejprve procházíme řidčím lesním porostem, abychom se cca po 200 metrech vnořili do pohádkových lesních uliček mezi hustými mladými smrčky. Po dalších cca 500 metrech nám zelená značka odbočuje doleva, vydáme-li se po ní tak po 3 km dorazíme k rozcestníku v Kyjovském údolí.Je ještě jedna možnost a to nevydat se po zelené ale pokračovat doprava, nabídne se nám tu značka s koněm, čili hipo stezka, a vzhledem k tomu, že jsem tu žádné koňské stopy nenašel (byly tu jen běžecké stopy a lidské) rozhodl jsem se pro tuto variantu. A rozhodně jsem neprohloupil. Úsek to není zas tak dlouhý cca 1 km. Ale provází nás krásnou těsnou stezkou mezi stromy podél potůčku. Po cca 1 km nás vyvede zpět na silnici, z které jsme původně nad Doubicí odbočili. Nacházíme se kousek před obcí Kyjov a Kyjovské přehrady. Tu najdeme v údolíčku po naší levé ruce po směru cesty. Jdeme stále po silnici do údolí a pak si vystoupáme jeden meší kopec abychom se přehoupli opět do údolí k nám již známe hospodě Na Fakultě. Odsud pokračujeme po zelené značce po silnici mezi domy, kolem bývalé zdejší fabriky. Neodbočíme doprava ale značka nás vede rovně, do chalupářské osady, procházíme stále po zelené až do Krásného buku, zde můžeme vidět zříceninu hrádku Krásný buk. Odsud se napojíme na turistickou značku červenou a ta nás dovede až do nedaleké Krásné Lípy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

příležitostí k občerstvení se je mnoho . V doubici Stará Hospoda, v Kyjově na Fakultě, Na Bělidle, nebo potom v Krásné Lípě ve Fabrice.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

koně, krajina, přírodní útvary, skalní útvary, hrádek, je toho hodně

Ostatní informace

bez vstupů, nikde nic neplatíme, kromě oběda či občerstveníDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rybniště
(vzdálenost od místa: 3.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Doubice do Krásné Lípy - přes Kyjov a Krásný Buk (Lužické hory a České Švýcarsko)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace