Vzpomínkové a pietní akce u příležitosti 204. výročí Bitvy tří císařů

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Ve Slavkově u Brna a jeho okolí probíhala ve dnech 27.11. až 29. 11. 2009 tradiční vzpomínková akce u příležitosti 204. výročí Bitvy tří císařů.

Za čím jedeme?

Hlavními body programu byla sobotní rekonstrukce bitvy tří císařů pod kopcem Santon v obci Tvarožná, večerní pochod vojsk městem zakončený ohňostrojem a nedělní pietní akt na Mohyle míru. Sobotní rekonstrukce bitvy se zúčastnilo 800 uniformovaných členů klubů re-enactmentu z řady zemí Evropy, z nichž 350 v uniformách Francie a jejich spojenců, 450 v uniformách zemí protifrancouzské koalice, 40 koní a 15 děl. Tématem akce byl boj o Telnici.

V areálu Zámeckého parku a na ulici Husova se konal tradiční předvánoční jarmark za účasti velkého počtu stánkařů, kteří nabízeli nejen občerstvení, ale i řemeslné výrobky a dárkové zboží.

V sobotu od 11 do 19 hod probíhaly na Slavkovském zámku kostýmované prohlídky. Na programu byly také výstavy s Napolenskou a vánoční tématikou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V areálu Zámeckého parku a na ulici Husova bylo dostatek stánků s občerstvením - grilované maso, sýry, klobásy, langoše, bramboráky, trdelníky, frgály, cukrovinky...My jsme se občerstvili v cukrárně Le Sucre na Palackého náměstí nedaleko zámku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbila rekonstrukce bitvy tří císařů pod kopcem Santon v obci Tvarožná a také předvánoční atmosféra na jarmarku.

Ostatní informace

Pokud se na Slavkovském zámku konají kostýmované prohlídky, je lepší rezervace na telefonu: 544 227 548Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Slavkov u Brna
(vzdálenost od místa: 1.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vzpomínkové a pietní akce u příležitosti 204. výročí Bitvy tří císařů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace