Výstava fotografií Jana Saudka

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Výstava, která v současné době probíhá v galerii Jana Saudka v Celetné ulici, nabídne návštěvníkům více jak 100 fotografií, které mapují 50 letou tvorbu tohoto fotografa.

K vidění zde budou nejslavnější fotografie autora, ale také současné portréty českých osobností a také doposud nikde nepublikované fotografie.

Za čím jedeme?

Jan Saudek - narodil se v roce 1935 a patří mezi nejuznávanější fotografy České republiky. Jeho díla jsou mnohdy kontroverzní a provokativní, ale i přesto sklidil velký úspěch nejen u nás, ale i ve světě.

V počátcích své tvorby fotografoval sám sebe a své dvě děti, které měl s manželkou Marií. Snažil se o zachycení mateřství a otcovství.

V 80. letech jsou jeho fotografie erotičtější a provokativnější. Zachycuje vztah mezi mužem a ženou a to jak lásku a přitažlivost tak i nenávist a agresivitu.

V 90. letech fotil polonahé ženy spojené v pase. Dalším oblíbeným motivem je otevřené okno a před ním žena a muž v různých situacích.

Saudkova motivace je v těle žen různých tvarů od hubených až po obézní.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo lze zakoupit kdekoliv v Praze, záleží jen na vás na co dostanete chuť.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pokud máte rádi tvorbu Jana Saudka určitě by jste si neměli tuto výstavu nechat ujít. Máte zde jedinečnou příležitost shlédnout celkovou tvorbu tohoto autora.

Ostatní informace

Otevírací doba:

denně od 10:00 do 20:00

Vstupné:

dospělí - 130 Kč

snížené - 80 KčDalší informace

neumístěno
Druh:
za kulturou, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 1.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výstava fotografií Jana Saudka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace