Výstava Čtyřlístek - Muzeum hlavního města Prahy

Tipy na výlet, Praha
Kdo by neznal Myšpulína, Bobíka, Pinďu a Fifinku. Tyto postavy, které tvoří jeden z nejslavnějších komiksů u nás provázeli dětství snad každého z nás.

Výstava k oslavě vydání 500. čísla Čtyřlístku bude probíhat v době od 1.12.2010 do 27.2.2011 v hlavní budově Muzea města Prahy.

Výstava zmapuje celý vývoj tohoto legendárního komiksu, dozvíte se něco o jeho tvůrcích a o lidech, kteří se na jeho vzniku podíleli. Přiblíží vám také důležité milníky a zásadní momenty, které ovlivnili podobu tohoto komiksu.

Výstava je doprovázena řadou doprovodných akcí, které pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Trocha z historie Čtyřlístku:

Autorem a zároveň ilustrátorem tohoto slavného komiksu je Jaroslav Němeček. Většinu scénářů k jednotlivým dílům psala Ljuba Štíplová, ta bohužel v roce 2009 zesnula a její roli přebralo několik autorů, kteří se při psaní střídají.

První číslo vyšlo již v roce 1969 a v prosinci roku 2010 slaví Čtyřlístek 500. vydání komiksu. Z počátku se odhadovalo, že komiks bude mít jen několik málo pokračování. Avšak pro obrovský zájem čtenářů si vyžádal mnoho pokračování i do současné doby.

Aktéry tohoto slavného komiksu jsou:

Myšpulín - kocour, který je vyobrazován v bíle košili s fialovým motýlkem, černým sakem a modrými kalhotami. Je to vynálezce a profesor, který ve své laboratoři vymýšlí různé vynálezy, které často dostávají hlavní hrdiny ze šlamastiky.

Bobík - prase, které nosý zelenou košili a žluté kalhoty. Je to velký jedlík a silák. Jeho síla přichází jeho přátelům mnohdy vhod.

Pinďa - zajíc, vždy oděný do červených kalhot s jednou kšandou. Je to velký strašpitel. Je tichá a bojácný. Ovšem jeho největší předností je rychlost a dobrý sluch.

Fifinka - bílá fena v růžových šatech s bílou krajkou, červenými lakýrkami, bílými ponožkami a hlavně žlutou mašlí ve vlasech. Fifinka se stará o domácnost a nesnáší nepořádek.Velmi dbá o svůj zevnějšek a ráda se parádí.

Jídlo zakoupíte v Praze kdekoliv, je jen na vás, na co zrovna dostanete chuť.

Návštěva výstavy Čtyřlístku je velmi zajímavým vrácení se o pár let zpět do dětství.

Výstava je otevřena od 1.12.2010 do 27.11.2010.

Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 09:00 do 18:00, v sobotu od 09:00 do 21:00. Každý první čtvrtek v měsíci je otevřeno do 20:00.

Vstupné do muzea je:

dospělí: 120 Kč

děti: 50 Kč

rodinné: 200 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Smíchov severní nástupiště
(vzdálenost od místa: 0.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výstava Čtyřlístek - Muzeum hlavního města Prahy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace