Výlet na posvícení a na Dny evropského dědictví do Kostelce nad Černými lesy

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Kostelce nad Černými lesy autem odkudkoliv nebo z Prahy autem či autobusem pražské integrované dopravy č. 381 nebo č. 387 ze stanice metra Háje.

Za čím jedeme?

Srdce z pouti
Srdce z pouti
lupa

Jedeme na posvícení v Kostelci nad Černými lesy, které se koná především na náměstí Smiřických, což je centrum Kostelce nad Černými lesy a zároveň zdejší největší náměstí. Na náměstí jsou pouťové atrakce a pouťové stánky s různými dobrotami i jinými věcmi. Určitě vezměte s sebou děti, je zde krásný kolotoč pro nejmenší, trampoliny, klasické lodičkové houpačky, ale i dospělejší či dospělí si přijdou na své, neb jsou zde střelnice, horská dráha a další atrakce pro všechny věkové skupiny. Posvícení se koná tento víkend - to jest 4. a 5. září 2010.

Náměstí Smiřických s pouťovými atrakcemi, v pozadí kostel sv. Andělů strážných
Náměstí Smiřických s pouťovými atrakcemi, v pozadí kostel sv. Andělů strážných
lupa

Zároveň jsou v Kostelci nad Černými lesy Dny evropského dědictví a při této příležitosti je zde zpřístupněno množství památek. Též probíhají akce v Muzeu hrnčířství a další doprovodný program. Dny evropského dědictví budou pokračovat ještě příští víkend 11. a 12. září 2010.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pouťová atrakce Calypso a kostel sv. Andělů strážných
Pouťová atrakce Calypso a kostel sv. Andělů strážných
lupa

Občerstvení si můžeme koupit přímo na posvícení, většinou pouťové a posvícenské, nebo se zajít občerstvit či třeba naobědvat do pizzerie, která se nachází přímo na náměstí, nebo do restaurace Zelený dům, jež se nachází též na náměstí Smiřických. Jinak v Kostelci nad Černými lesy jsou i jiné restaurace, ale tyto dvě jsou přímo na náměstí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Každý si tu najde něco. Někoho zajímají více památky, malé děti se rády svezou na kolotoči či vyzkouší houpačky, takže opravdu výlet pro celou rodinu.

Ostatní informace

Na pouťové atrakce se samozřejmě kupují lístky, spousta památek je otevřena zdarma. Rozhodně ale výlet stojí za to. Zvláště když je ještě teplé zářiové počasí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Brod
(vzdálenost od místa: 9.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet na posvícení a na Dny evropského dědictví do Kostelce nad Černými lesy

05.09.2014 14:25
Tato akce se koná každý rok začátkem září.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace