Vyhlídky nad Rabenštejnem

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Žárový vrch
Žárový vrch
lupa

Výlet prochází po zelené TZ od Vrbna pod Pradědem, resp. Bílého Potoka, takže jdeme po svých, nebo můžeme zvolit kolo, cesta je totiž lesní asfaltka. V létě jezdí do Jeseníků různé cyklobusy, většina z nich dojíždí na Hvězdu, tak není špatné se nechat vyvézt i tam, a pak si dopřát sjezd do Vrbna, otočit to do údolí Střední Opavy a pak už je Bílý Potok a kýžená zelená značka kousek.

Za čím jedeme?

Jdeme do centra Medvědí hornatiny, takto severní části Hrubého Jeseníku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Bílém Potoce je sezóní občerstvení, radši něco pro jistotu sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Skály u cesty
Skály u cesty
lupa

Naším cílem je asi 1,5 km dlouhý úsek zelené TZ od Vrbna pod Pradědem k Pásmu Orlíka. Nejzajímavější část začíná nad zříceninou hradu Rabenštejna a končí zhruba u Solné chaty. Trasa zde prochází odlesněným úbočím Medvědího vrchu (1216m) a jeho rozsochy Pytláka (1040m). Z lesní cesty se tak otvírá výhled na nejvyšší části Hrubého Jeseníku od severu. Většinou zraky návštěvníka přitáhne Praděd s vysílačkou, ale můžeme dobře rozeznat Žárový vrch a Plošinu, Lyru, Karliny kameny či Černý vrch. Celá trasa je navíc lemována většími či menšími skálami, na které je vůbec tato část Hrubého Jeseníku zvaná Medvědí hornatina bohatá. Případný turista, který sem zavítá navíc bude potěšen poněkud menší hustotou zalidnění, které nabízí hlavní hřebenovka a její okolí.

Ostatní informace

Naštěstí se pořád za vstup do lesa neplatí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vrbno pod Pradědem
(vzdálenost od místa: 6.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vyhlídky nad Rabenštejnem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace