Vyhlídka Kamenice

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Zde odbočíme na lesní cestu
Zde odbočíme na lesní cestu
lupa

Jdeme pěšky po zelené turistické značce z Březové u Sokolova na Kamenici. Stejnou trasu lze absolvovat na horském kole. Při nahrazení lesních úseků asfaltkou pak rovněž na kole silničním. Až na Kamenici lze dojet také autem a pěšky absolvovat až poslední úsek.

Cyklotrialový areál
Cyklotrialový areál
lupa

Tedy na cestu. Vyrážíme z březovského náměstí Míru, kde lze odstavit přibližovadlo, ulicemi Komenského a Smetanovou okolo obecního úřadu a základní školy. Tam se napojíme na zelenou turistickou značku, které se budeme držet až do cíle. Zatím nás dovede na křižovatku se zarostlým rybníčkem a restaurací, na které odpočíme doleva. Pokračujeme po silnici mezi domy a zahradami a zhruba po 500 m odbočíme doprava na lesní cestu. Následuje vytrvalé stoupání. Obejdeme cyklotrialový areál a po chvíli se nám naskytne mezi stromy první výhled na Sokolov. Jdeme dál po zelené, která se zakrátko potká se silnicí na Kamenici. Vyměníme tedy lesní cestu za asfalt a po chvilce dorazíme do Kamenice. Na křižovatce s autobusovou zastávkou odbočíme doprava a pokračujeme serpentýnou mezi domy. Po následujícím rovném úseku silnice odpočíme před další zástavbou vpravo a přes pastvinu dojdeme k cestě lemované dřevěným "zábradlím", která nás dovede k vyhlídce (lze také pokračovat po silnici kolem dvou rodinných domů a na cestu k vyhlídce se napojit tam). Po zdolání posledního převýšení stojíme u kapličky sv. Máří Magdalény a od nejlepších výhledů nás dělí poslední metry.

Za čím jedeme?

Místo skýtá nádherný výhled na Sokolovsko, Chebsko a pásmo Krušných hor od Zelené hory po Klínovec.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou na Kamenici
Cestou na Kamenici
lupa

Při průchodu Kamenicí jsme žádný občerstvovací bod nezaznamenali. Poblíž výchoziště, tedy náměstí Míru na Březové je restaurace Budvarka. Kvalitu zdejšího pohostinství nelze posoudit, nevyužili jsme. Vzhledem k "délce" trasy postačil nesený proviant.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhled na Sokolov s okolím a napouštěnou vodní nádrží Medard.

Ostatní informace

GPS

Březová, nám. Míru (parkoviště): 50°8'52.091"N, 12°38'48.427"E

napojení na zelenou TZ: 50°8'47.303"N, 12°38'46.269"E

cíl: 50°7'58.564"N, 12°38'27.754"E

Podrobnosti trasy s výškovým profilem naznete zde. Virtuální vyhlídku si můžete vychutnat zde.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hlavno
(vzdálenost od místa: 3.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vyhlídka Kamenice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace