Vláčkem za autíčky aneb do Automuzea Zbuzany

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát Vás pozvu na výlet vláčkem za autíčky.Automuzeum Praga se nachází v obci Zbuzany, těsně za hranicí Prahy. Dostanete se sem buď autobusem 352 od stanice metra Luka nebo i na kole po cyklostezce, která vede bohužel po silnici, takže nic moc, ale hlavně se sem dostanete vláčkem ze Smíchovského nádraží/odjezd 8:58, 12:58/.Zbuzany jsou na trati Praha-Beroun přes Rudnou.Pojedete nádherným Prokopským údolím, kolem bývalých lomů a skal.Od nádraží ve Zbuzanech půjdete do obce a po cca 300 metrech dojdete k Automuzeu.

Za čím jedeme?

V Automuzeu Praga uvidíte náhled do sortimentu firmy Praga.Jsou zde nejen automobily, ale i motorky a zemědělské stroje.Uvidíte zde i prezidentská auta T.G.M a Edvarda Beneše.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

PO prohlídce Vám doporučuji vyjít kopeček a a dojít k Restauraci Zbuzanský dvůr.Pokud vstoupíte, tak se tu chvíli dostanete do království kuchaře Václava Horkého.Nedavno otevřená restaurace má logicky v přední části nekuřáckou část.Po nahlédnutí do jídelního lístku nebudete vědět co si dát dříve, ale ať se rozhodnete pro cokoliv, netrefíte vedle.Václav je pánem své kuchyně a vše připravuje vždy pro Vás.Každý týden připravuje novou akci.Fotky jsou z týdne řízků.Pokud si dáte třeba jen místní Trhanec, určitě na něj dlouho nezapomenete.Všechno je tu prostě super.Prostředí, obsluha, jídlo i ceny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V muzeu se nám líbilo velmi a pak v restauraci jsme výlet ukončili.Bydlíme nedaleko,takže domů jsme dojeli autobusem.Cestu vláčkem ze Smíchova. jsme si ale ujít nenechali.

Ostatní informace

Automuzeum má otevřeno v Út,Čt-Ne-11-17. Prohlídka s průvodcem každou celou hodinu Vstupné dospělí 80 Kč, děti 40 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zbuzany
(vzdálenost od místa: 0.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vláčkem za autíčky aneb do Automuzea Zbuzany

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace