Vinařská nej – nejstarší vesnická památková rezervace

Tipy na výlet, Slovácko
Sklep v Petrově – Plžích; zdroj publikace Krajem vína
Sklep v Petrově – Plžích; zdroj publikace Krajem vína
lupa

Víno není jen alkohol. Víno je společenský nápoj. Pokud se o ně zajímáte, vyzkoušejte vinařskou turistiku. Připravili jsme pro vás seriál o vinařských zajímavostech, dáme vám tipy na výlety za vinařskými nej, pozveme vás na tradiční i netradiční vinařské akce a ukážeme vám, že dovolená s vínem a za vínem stojí zato. Seriál připravujeme ve spolupráci se stránkami www.wineofczechrepublic.cz, kde najdete ještě víc užitečných informací a odkazů. Vinařská nej – nejstarší vesnická památková rezervace Česká republika nabízí mnoho unikátů a zajímavostí, mezi nimi i některá prvenství a jedinečné památky z oboru vinařství. Pokud jste milovníky vína i pozoruhodností, vydejte se za poznáním na Slovácko, kde v obci Petrov objevíte kolonii vinných sklepů Plže.

Petrov - Plže; zdroj publikace Krajem vína
Petrov - Plže; zdroj publikace Krajem vína
lupa

Unikátní areál historických vinných sklepů zvaných Plže je poprávu klenotem Slovácka. Poprvé se jméno této vesnice objevuje v písemných záznamech před šesti sty lety. Areál vinných sklepů se nachází se na okraji obce Petrov. Je to nejstarší vesnická památková rezervace u nás. Malebné sklepy s barokně zdobenými průčelími v typické modro-bílé kombinaci objevíte v horní části vinohradnického areálu.

Petrov - Plže; zdroj archov Vinařského fondu
Petrov - Plže; zdroj archov Vinařského fondu
lupa

V Plžích je okolo 80 vinných sklepů budovaných od 15. století samotnými vinaři. Vinné sklepy vytvářejí ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky. Areál je hojně navštěvován turisty a po celý rok je přístupný veřejnosti. Během léta bývá ihned na začátku rezervace otevřena vinotéka, kde může turista ochutnat vína z místní produkce.

Petrov - Plže - sklepní ulička; zdroj archiv Vinařského fondu
Petrov - Plže - sklepní ulička; zdroj archiv Vinařského fondu
lupa

Výroba vína a historie vinařství u nás je plná zajímavostí. Chcete vědět, co všechno ještě můžete na jižní Moravě navštívit? Nejlépe je vydat se přímo za nimi buď na výlet, nebo na dovolenou. Mnoho tipů včetně kontaktu na certifikovaná vinařská zařízení, kde se lze ubytovat, najdete na www.vinazmoravy.cz/certifikace.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Petrov u Strážnice
(vzdálenost od místa: 3.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vinařská nej – nejstarší vesnická památková rezervace

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace