Videodeník - Zámek Červená Lhota

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

Červená Lhota
Červená Lhota
lupa

Pokud se chystáte do Jižních Čech, jeden z mnoha zámků, které zde můžete navštívit, je Zámek Červená Lhota, který je mimochodem známý z pohádky Zlatovláska. Označení Červená Lhota se poprvé objevuje v pramenech na začátku 17. století a to z důvodu barevnosti omítky. Původně gotická tvrz, později renesančně upravena. Koncem 17. století proměněna v barokní zámek. Ovšem ve 20. století se svým novým vzhledem znovu hlásí k renesanční tradici.

zámek Červená Lhota
zámek Červená Lhota
lupa

Zámek se nachází cca 20 km od Jindřichova Hradce - blízko městečka Deštná. Je dobře dostupný. Hlavně autem (nebo na kole). Pokud jedete autem, je potřeba zadat do navigace Pluhův Žďár ( v ČR je totiž ještě jedna Červená Lhota, která se bohužel nachází až u Třebíče). Parkovné 60kč/den a od auta doslova jen pár minut k zámku.

Pokud se chystáte do Jižních Čech, jeden z mnoha zámků, které zde můžete navštívit, je Zámek Červená Lhota, který je mimochodem známý z pohádky Zlatovláska. Označení Červená lhota se poprvé objevuje v pramenech na začátku 17. století a to z důvodu barevnosti omítky. Původně gotická tvrz, později renesančně upravena. Koncem 17. století proměněna v barokní zámek. Ovšem ve 20.století se svým novým vzhledem znovu hlásí k renesanční tradici.

Za čím jedeme?

Prohlídka interiérů, exteriérů, zámecké zahrady. Projížďka na lodičkách kolem "pohádkového" zámku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Blízko zámku se nachází restaurace, ve které se můžete najíst nebo v letních měsícíh osvěžit drinkem nebo zmrzlinou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Okolí

Pokud budete mít štěstí a vyjde vám pěkné počasí, můžete se projet na lodičce doslova kolem celého zámku. Půjčovné je 150kč/hod nebo 80kč/půl hod (což podle mě stačí). Určitě bych doporučovala vyzkoušet si tuto projížďku (pro mě osobně byla zajímavější, než samotný interiér).

Poté se můžete projít po zámecké zahradě, ve které se také nachází kaple Nejsvětější trojice, kterou si můžete zdarma prohlédnout.

Ostatní informace

Prohlídka a vstupné

Návštěvníci mají možnost vybrat si mezi 1.patrem, podkrovím a sklepením. My jsme vybrali první možnost, u které bylo vstupné 90kč dospělý, 50kč dítě/student. Prohlédli jsme si byt posledních majitelů – knížat Schonburd-Hartenstein, který skýtal hostinský salon, ložnici, toaletní pokoj a další. Výklad by mohl být o trochu zajímavější (obohacen o pikantnosti), ale pro milovníky historie jistě dostačující.

Zámek jsme navštívili v sobotu, takže jsme potkali cca 5 párů novomanželů – což bylo trochu otravné. Každý ze svatebčanů se chtěl samozřejmě vyfotit a proto se tvořily před zámkem fronty. Byl to však velmi slunečný den, takže nadšení fotografů získat krásnou fotku, bylo asi větší než obvykle.

Zde je video, které jsem natočila při návštěvě zámku Červená Lhota.

http://www.youtube.com/watch?v=DKF-XDulhVcDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kardašova Řečice
(vzdálenost od místa: 7.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Videodeník - Zámek Červená Lhota

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace