Velké Karlovice - buk na Bařince

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Buk na Bařince
Buk na Bařince
lupa

Výchozím bodem bude oblíbené zázemí turistů a cykloturistů - hospoda a penzion Pod pralesem ve Velkých Karlovicích Léskovém. Směřujeme údolím Malé Hanzlůvky po zelené cyklotrase číslo 6020/4. Asfaltová silnička vede proti proudu potoka k pralesu Razula. Cestou narazíme na několik studánek i zajímavý mokřad. Pod pralesem, kde asfaltový povrch vystřídá šotolina, zvolíme cestu směřující vpravo od potoka. Zahřejeme se stoupáním k rozcestí Pod Bařinkou.

Cyklotrasa od rozcestí směřuje dále do kopce k sedlu pod Lemešnou, my ji opustíme a zamíříme vpravo lesní cestou k buku na Bařince. Cca po 500 metrech narazíme na největší buk v okrese Vsetín, zhruba 350 let starý úctyhodný strom, který byl dvakrát finalistou ankety „Strom roku“. Stezka vede mírně zvlněným hřebínkem k horní stanici vleku Razula na Buřanově. Máme před sebou jako na dlani Spa hotel Lanterna, hotel Galik, údolí Rybjanka (Velká Hanzlůvka) a hřeben Vsackých Beskyd. Po sjezdovce sejdeme do Velkých Karlovic - Léskového.

Cykloturisté mohou před vrcholem Buřanova pokračovat vlevo po cestě, která klesá do údolí Podťaté a odtud po cyklostezce Bečva pokračovat do výchozího bodu výletu.
Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách. Je potřeba dbát opatrnosti při klesání po sjezdovce.

Cyklistická varianta je necelých 10 km dlouhá.

Za čím jedeme?

Cílem výletu je největší buk Vsetínska, zhruba 350 let starý úctyhodný strom, který byl dvakrát finalistou ankety „Strom roku“.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Po výletě přišla k chuti výtečná kyselice v restauraci Pod Pralesem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Většina cesty vede pěkným lesem, stojí za to udělat si odbočku do pralesu Razula, kde je malý altánek a základní informace o pralese.

Ostatní informace

Jedná se o nepříliš náročnou vycházku, kterou lze absolvovat celoročně (i v zimě na běžkách - po delší, cykloturistické variantě).Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Karlovice
(vzdálenost od místa: 4.97 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Velké Karlovice - buk na Bařince

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace