Velká láska J. W. Goetha, baronka Levetzow – Oblastní muzeum Most

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Muzeum Most vás seznámí nejen s faunou a florou Mostecka, ale i s největší láskou Johanna Wolfganga Goetha, kterou se stala Ulrika von Levetwzov. Díky této nenaplněné lásce vznikla nejpůsobivější milostná báseň všech dob „Elegie“. Nahlédněte z části do života 17 dívenky, kterou si oblíbil ve svých 72 letech Goethe a věnoval ji báseň Elegie. Baronka za celý svůj život odmítala všechny sňatky, které ji byli nabídnuty a zemřela ve svých 95 letech stále neprovdána. Tento fakt dal vzniknout legendě o nenaplněné lásce s německým básníkem.

Historie muzea Most sahá až do roku 1888 kdy zde bylo založeno městské muzeum, které se specializovalo na dějiny, vlastivědu a folklór německé části obyvatelstva. V současné době muzeum nabízí expozice zaměřující se na:

-         Historický nábytek 17. – 19. století: můžete zde spatřit nábytek řadící se do období manýrismu, baroka, rokoko až po novorenesanci.

-         Ulrika von Levetzow – byla největší láska Johanna Wolfganga Goetha. V této expozice se dozvíte informace o jejím životě a nenaplněné lásce.

-         Mineralogie Krušnohoří – expozici tvoří fotodokumentace, geologické mapy a ukázky hornin a minerálů.

-         Geologická minulost Mostecka – zachycuje geologickou historii od karbonu po recent. I flora zde má své zastoupení. Můžete shlédnout např. originál želvy Trionyx pontanus, kosterní nálezy savců atd.

-         Příroda severozápadních Čech -  jsou zde především ukázky živé přírody vyskytující se v severozápadních Čechách. Uvidíte tu např. ukázky fauny vod, lesů, parků, lidských sídel atd.

Jídlo můžete zakoupit v Mostě v jedné z mnoha restaurací, které se zde nachází.

Návštěva muzea vás jistě nebude nudit, nachází se tu spousty expozic, které vás zaujmou a možná se i něco naučíte. Po návštěvě muzea určitě zavítejte na nedaleký Hrad Hněvín, kde se můžete pokochat krásným výhledem na město Most. Více informací naleznete zde.

Otevírací doba:

Úterý – pátek od 09:00 do 17:00

Sobota – neděle od 13:00 do 17:00

Pondělí zavřeno

Vstupné:

dospělí: 30 Kč

děti, studenti: 15Kč
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Most
(vzdálenost od místa: 0.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Velká láska J. W. Goetha, baronka Levetzow – Oblastní muzeum Most

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace