V předjaří na Hornolesku

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Pohled na jižní část Hornoleska
Pohled na jižní část Hornoleska
lupa

Do západní části Hornoleska, které se nachází severně od Vírské přehrady v dnešním Pernštejnskobystřicku. Nejsnadnější příjezd je po hlavní silnici údolím řeky Svratky mezi Nedvědicí a Jimramovem. Nebo z dnešního správního centra Bystřice nad Pernštejnem směrem na Vír.

Za čím jedeme?

Vrcholový hřeben NaJedli
Vrcholový hřeben NaJedli
lupa

Hornolesko patří mezi krajinářsky nejzachovalejší celky kraje Vysočina. Je to hlavně tím, že se zde ani v minulosti nerozšířila zemědělská velkovýroba a po marných pokusech o zcelení polí, zůstala zdejší krajina téměř ve stejném stavu jako dříve. Okružní výlet z Hlubokého, kde jsme byli ubytováni, jsme uskutečnili z důvodu ročního období po asfaltových komunikacích. Trasa byla: Hluboké-Korouhvice-Polom-sedlo nad Ubušínkem-vyhlídka Na Jedli-Veselí-Hluboké. Celé Hornolesko se nachází v přírodním parku Svratecká hornatina.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Stráně nad Veselím
Stráně nad Veselím
lupa

Tato část Hornoleska je sice krásný kraj ve všech ročních obdobích, ale též kraj "zapomenutý". Kromě našeho pensionu, kde jsme byli ubytováni, zde prozatím není další ubytovací a stravovací objekt.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hluboké
Hluboké
lupa

Okolí rázovitá krajina s roztroušenou zelení a dalekými rozhledy. Je však třeba počítat s tím, že celodenní jídlo a pití si musíte nést na svých zádech. Ale s tím se člověk snadno smíří.

Ostatní informace

Na Hornolesku je vše zdarma, pokud bereme krásnou krajinu, daleké pohledy, v létě lesní plody a na podzim ovoce z opuštěných sadů.

Více napoví přiložená podrobná turistická mapa území (lze posouvat myší) a obrazový doprovod.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřice nad Pernštejnem
(vzdálenost od místa: 9.44 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu V předjaří na Hornolesku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace