Tvůrčí kavárna Vypálené koťátko - káva a malování

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Tvůrčí kavárna Vypálené koťátko se nachází v Praze 6 Dejvicích, kousek od metra Hradčanská. Od metra to sice není daleko, ale cesta vede přes staveniště tunelu Blanka, takže příjemnější trasa by mohla být z metra Dejvická po ulici Dejvická, ze které až na konci uhnete doleva.

Další možností je spojit návštěvu kavárny s prohlídkou Pražského hradu. Pokud jste na prohlídce Prahy a chcete si odpočinout u kvalitní kávy a případně si k tomu vytvořit i vlastní suvenýr, zavede vás na vhodné místo krátká procházka přímo z Hradu. Nejlépe je vydat se k Letohrádku královny Anny, pak kolem malebně zrekonstruované Písecké brány až na stanici metra Hradčanská. Odtud úzkým a neustále se měnícím průchodem přes stavbu tunelu, na Dejvické ulici doleva a hned první doprava. Kavárnu poznáte podle vývěsního štítu pivovaru Lobkowicz.

Adresa a mapa je na stránkách kavárny www.vypalenekotatko.cz

Za čím jedeme?

Kavárna je celá nekuřácká a kromě velmi obstojné káva a dalšího zajímavého sortimentu nabízí také možnost vymalovat si některý z mnoha již hotových keramických výrobků. Může to být hrnek, talíř, miska nebo džbánek, nebo také pokladničky, zvířátka pro děti či vybavení do koupelny.

Malování je velmi jednoduché, maluje se štětci a barevnými glazurami přímo na keramiku. Výrobek si bohužel nemůžete odnést hned, je potřeba jej ještě vypálit a to trvá přibližně týden. Alespoň však budete mít důvod vrátit se zpět.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Moc jídla kavárna nenabízí, nabídka se omezuje na obyčejné věci jako je chleba se sádlem a se škvarky nebo gruzínskou specialitu Chačapuri - slaný koláč s balkánským sýrem. Obojí je však skvělé ohřáté na grilu.

Nicméně pokud vás přepadne hlad, můžete si nechat donést pizzu z nedaleké pizzerie, nebo zajít za roh do vynikající hospody U veverky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejzajímavější na celém podniku je vyvážená kombinace kavárenského prostředí a "dílny", nebo spíše možnosti tvořivé činnosti. Malování u šálku kávy působí vysloveně nenuceně a relaxačně.

Pokud přijdete s malými dětmi, spolehlivě se zabaví v malém ale útulném dětském koutku.

Ostatní informace

Ceny v kavárně jsou rozumné, na pražské poměry až mírné. Cena za malování se skládá z ceny samotných výrobků a studiového poplatku.

Výrobky pořídíte od 80 Kč a pokud chcete vymalovat nějaký ambicióznější kus, můžete za něj nechat až 800 Kč. Studiový poplatek je 100 Kč za osobu. Pokud je vás více, mlžete získat skupinovou slevu.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.14 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tvůrčí kavárna Vypálené koťátko - káva a malování

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace