Trosky, Hrubá Skála, valdštejn

Tipy na výlet, Český ráj
Kam a jak jedeme?

Cílem je projít trasu od hradu Trosky přes Hrubou skálu na zámek Valdštejn. Výchozím bodem je železniční zastávka Ktová, kam jsme dorazili vlakem kolem desáté hodiny. Trosky jsou na dohled, je to cca 3 km od zastávky, do kopce. Po prohlídce vyrážíme směr Hrubá skála. Na cestě je možnost občerstvení, doporučuji restauraci u rybníka Vidlák (2km). Na Hrubou skálu jsme dorazily kolem druhé hodiny (5km). I zde je dost možností na posilnění, je tu možná prohlídka kostela a po zdolání zámecké věže se můžete podívat po okolí. Opouštíme Hrubou skálu a po červené cca 3km dorazíme na Valdštejn. Celá trasa je příjemná s řadou vyhlídek a s nádhernou scenérií skal. I zde je možnost se posilnit. Po prohlídce Valdštejnu se vracíme kousek po červené a pak po 4km modré mezi soutěskami jdeme do Sedmihorek na nádraží. Tam jsme dorazili před pátou odpoledne.

Celkově se nám výlet povedl, tím, že jsme si zvolily jako výchozí bod hrad Trosky, jsme se více méně pohybovali z kopce. Trasa je cca 17 km a dá se v pohodě zvládnout.

Za čím jedeme?

Trosky - známá památka, nádherný výlet do okolí. Hrubá Skála - zámek, nyní komerčně využitý, rozhledna a vyhlídka. Valdštejn - zachovalá budova s výstavou, udržovaná zřícenina hradu, mosta s pěknými sochami.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Restuarace u rybníku Vidlák - rychlá obsluha, klasické hotovky, rozumné ceny a dobrá kvalita. 30 minut a bylo po obědě i se zaplacením. V Sedmihorkách kousek od nádraží je malá cukrárna - zmrzlinový pohár a zákusek byl sladkou tečkou za celým výletem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výlet se nám líbil, značení je bezproblémové, směrovky jsou velmi často.

Ostatní informace

Návštěvní doba hradu Trosky:

duben a říjen: soboty, neděle, svátky od 08,30 do 16,00 hodin
květen - srpen: úterý - neděle od 08,30 do 17,30 hodin
září: úterý - neděle od 08,30 do 16,00 hodin

Poslední prohlídka: 30 minut před ukončením provozní doby.
Prohlídky hradu jsou individuální, pro větší skupiny je možno v hlavní sezóně - červenec - srpen předem objednat průvodce.

Vstupné: Při konání doprovodných akcí se vstupné stanovuje zvlášť.
Základní vstupné: Kč. 50,-
Snížené vstupné: Kč. 35,- (děti 6-15 let, studenti (15-26 let) s platným studentským průkazem, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P)
Rodinné vstupné: Kč. 150,- (dva dospělí + max. tři děti do 15 let)
Psi: Kč. 10,-

Valdštejn

plné vstupné 40,- Kč
snížené * 20,- KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Malechovice
(vzdálenost od místa: 1.54 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Trosky, Hrubá Skála, valdštejn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace