Trojúhelníková rozhledna Velká Buková

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

rozhledna Velká Buková
rozhledna Velká Buková
lupa

Rozhlednu Velká Buková nalezneme na Křivoklátsku, cca 1 km nad obcí Velká Buková. Nachází se v nadmořské výšce 445 m.n.m a tyčí se do výšky 14 metrů. Rozhledna se řadí mezi ty nejmladší u nás její slavnostní otevření proběhlo 28.9.2009.

rozhledna Velká Buková
rozhledna Velká Buková
lupa

Na Velkou Bukovou můžete vyrazit jak autem tak i vlakem. Autem lze vyjet přímo před vchod, kde se nachází několik parkovacích míst. Nejbližší vlaková zastávka je Křivoklát. Pokud si pro svůj výšlap na Velkou Bukovou zvolíte startovní místo zastávku Křivoklát, doporučuji vám navštívit před výstupem na rozhlednu ještě hrad Křivoklát, který se nachází nedaleko železniční zastávky. Od hradu Křivoklát se pak vydáte po zelené tur. značce, která vede po Královské pěšině až k odbočce, odtud se vydáte po červené turistické značce až do Velké Bukové. Od zastávky Křivoklát je to 2 Km, od hradu Křivoklát poté 3,5 Km.

Za čím jedeme?

rozhledna Velká Buková
rozhledna Velká Buková
lupa

Vzhled rozhledny vás jistě upoutá na první pohled. Velká Buková je postavena s trojúhelníkovým půdorysem a jejím navrhovatelem byl architekt Karel Zuska. Rozhledna byla postavena z Regionálního operačního programu Střední Čechy a rozpočtu obce Velká Buková. Celkové náklady na stavbu činili 5 777 386 Kč

Po vystoupání na rozhlednu se nám naskytne krásný pohled na údolí Berounky a okolí Křivoklátska. Pokocháme se pohledem a Národní přírodní rezervaci Velká Pleš a Týřov.

rozhledna Velká Buková
rozhledna Velká Buková
lupa

Za velmi jasného počasí můžeme dohlédnout až do Krušných hor. Před rozhlednou se nachází i několik laviček, které mohou sloužit jako odpočinkové místo po náročném výstupu k rozhledně Velká Buková od Křivoklátu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo a pití jsme měli zabalené s sebou v batůžku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozhledna má opravdu zajímavý vzhled a okolí rozhledny je velmi příjemné na odpolední procházku. Určitě si při návštěvě Velké Bukové nenechte ujít návštěvu nedalekého hradu Křivoklát.

Ostatní informace

Rozhledna je otevřena od 1.dubna do 31.října

  • Duben až září je rozhledna přístupná denně v době od 09:00 do 17:00
  • V říjnu je rozhledna otevřena v sobotu a neděli od 09:00 do 17:00

Vstupné:

  • jednotné vstupné 20 Kč
  • děti do 10 let - zdarmaDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Křivoklát
(vzdálenost od místa: 1.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Trojúhelníková rozhledna Velká Buková

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace